کد خبر: ۱۲۲۷۲۲
۱۷:۶ - ۱۳۹۸/۱/۲۵

تعرفه جدید برق خانگی اعلام شد / زمان اجرا و جدول قیمت
توسط شرکت توانیر:

تعرفه جدید برق خانگی اعلام شد / زمان اجرا و جدول قیمت

شرکت توانیر تعرفه‌های برق بخش‌های مختلف که قرار است از ابتدای اردیبهشت‌ سال جاری طبق مصوبه دولت اجرایی شود را اعلام کرد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت توانیر، تعرفه های برق بخش های مختلف مصرفی و شرایط عمومی از ابتدای اردیبهشت ۹۸ را براساس مصوبه ابلاغی ۲۷ اسفند سال گذشته دولت ، اعلام کرد.

طبق این مصوبه مقرر شد بهای آب شرب و برق از ابتدای اردیبهشت ،سالانه به میزان هفت درصد افزایش یابد. همچنین با هدف مدیریت مصرف و بازدارندگی مصارف غیرضرور از ابتدای خرداد ،سالانه ۱۶ درصد به خالص صورتحساب آب و برق مصارف خانگی (بدون احتساب آبونمان، مالیات بر ارزش افزوده و عوارض) مشترکین بالای الگوی مصرف افزوده می­‌شود. فاضلاب بها، مشمول افزایش موضوع این بند نخواهد بود. به عبارت دیگر، براساس این مصوبه بهای آب و برق برای کم مصرف‌ها ۷ درصد و برای پرمصرف‌ها ۲۳ درصد افزایش یافت.

به علاوه، خانوارهایی که مصرف آب یا برق ماهانه آنها کمتر از الگوی مصرف بوده و در بازه زمانی اول خرداد تا پایان شهریور در مقایسه با دوره مشابه سال قبل، مصرف را کاهش دهند، مشمول تخفیف به میزان مصرف کاهش ­یافته با نرخ اولین پله مصرف خواهند شد.

با توجه به مصوبه فوق، توانیر اصلاحاتی در تعرفه های آب و برق مشترکین بخش خانگی از ابتدای خردادماه سال جاری ایجاد کرد که جزئیات آن در جداول زیر مشخص است:

تعرفه برق کم مصرف ها از ابتدای خرداد ۹۸

 

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ