کد خبر: ۱۲۲۷۴۴
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۸/۱/۲۶

۲۰ سال حبس و شلاق برای وزیر احمدی نژاد و هیئت مدیره بانک سرمایه
رئیس شعبه سه دادگاه ویژه خبر داد:

۲۰ سال حبس و شلاق برای وزیر احمدی نژاد و هیئت مدیره بانک سرمایه

رئیس شعبه سه دادگاه ویژه از صدور حکم ۲۰ سال حبس و شلاق برای وزیر احمدی نژاد و هیئت مدیره بانک سرمایه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، قاضی مسعودی مقام در جمع خبرنگاران گفت: پرونده حسین هدایتی در ۶ جلسه رسیدگی شد که هر جلسه بیش از ۷ ساعت طول کشید و ختم رسیدگی اعلام شد. این پرونده ۱۰ هزار صفحه و ۶۰ جلد است که بیش از ۳۰۰ ساعت روی آن با کارشناسان بحث شده و یک هفته فرصت ارسال لایحه دفاعیه داده می‌شود و پس از یک هفته رای صادر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه حکم متهمان پرونده بانک سرمایه در ۱۵۱ صفحه منتشر می‌شود، توضیح داد: هفدهم فروردین حکم تحویل دادسرا شده و وظیفه دادستان است که آن را اجرا کند. طبق تماس تلفنی هم خواستار اجرای حکم شدیم. پرونده هادی رضوی به دادگاه آمده است. کیفرخواست پرونده برخی از اعضای هیأت مدیره هم صادر شده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه اقدامات لازم برای ضبط اموال تمام متهمان پرونده پتروشیمی و بانک سرمایه انجام شده است، گفت: شیرعلی از متهمان پتروشیمی از کشور خارج شده و متواری است. یقینی متهم پرونده هدایتی فراری است، اما از کشور خارج نشده است.

مسعودی مقام در رابطه با اینکه حکم شلاق اعضای هیئت مدیره بانک سرمایه  کجا اجرا می شود، گفت: نظر این است که حکم جایی اجرا شود که منظر مردم باشد.

وی پیش از این در رابطه با حکم متهمان پرونده بانک سرمایه گفته بود: حکم سه متهم بانک سرمایه و اعضای هیئت مدیره از جمله علی بخشایش مدیرعامل سابق بانک سرمایه، پرویز کاظمی رئیس سابق هیات مدیره بانک سرمایه و محمدرضا توسلی عضو سابق حقوقی بانک سرمایه صادر و ابلاغ می‌شود. این سه تن به ۲۰ سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق در انظار عمومی و محرومیت دائمی از مشاغل دولتی محکوم شده‌اند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ