کد خبر: ۱۲۲۷۴۶
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۱/۲۶

شاخص یک نفس از خط مقاومت۲۰۰ هزار تایی رد شد و رکورد زد/ پیش بینی تکرار
در یک ساعت اول معاملات امروز :

شاخص یک نفس از خط مقاومت۲۰۰ هزار تایی رد شد و رکورد زد/ پیش بینی تکرار

شاخص بورس در یک ساعت اول معاملات امروز با عبور قدرتمندانه از ۴ کانال پیاپی ، یک نفس از خط مقاومت ۲۰۰ هزار تایی رد شد تا رکورد جدیدی را به ثبت برساند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، درحالی بازار سهام از روزهای قبل نشانه هایی از شرایط جذاب را به نمابش گذاشته بود که در جریان معاملات روز گذشته ، بازار به دلیل نگرانی رسیدن شاخص به سقف تاریخی 196 هزار تایی، متزلزل بود اما در پایان، قادر به تغییر جهت از مدار منفی به مثبت شد.

این رویکرد که امروز با گرایش مثبت به گروه خودرو و بانک آغاز شده بود با قدرت و شدت بیشتری ادامه یافت به طوری که در نتیجه رشد قیمت سهام اکثر شرکت ها و امید به تداوم روزهای بهاری بازار سهام، شاخص بورس در یک ساعت اول با قدرت هر چه تمام تر ضمن عبور از سقف تاریخی قبلی، 4 کانال پیاپی را پشت سر گذاشت و یک نفس به قله 200 هزارتایی رسید.

به این ترتیب با جهش 4339 واحدی شاخص بورس تا ساعت 10 صبح امروز، بیش از 1.1 میلیارد سهم جا به جا شد و ارزش معاملات از 393 میلیارد تومان گذشت.

این رشد متاثر از اثر رشد 420 تا 206 واحدی نماد شرکت های فولاد مبارکه، تاپیکو، پالایشگاه اصفهان، هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، پالایشگاه بندرعباس، پتروشیمی پارس و پالایشگاه تهران بوده است.

در پایان معاملات امروز هم ، رونق بازار پایدار ماند و دماسنج بورس با جهش 5 هزار 721 واحدی برای اولین بار در ارقام بیش از 201 هزار و 805 واحدی جا خوش کرد. حجم معاملات نیز با داد و ستد 1.4 هزار میلیارد تومانی بیش از 7.6 میلیارد سهم همراه شد که این حجم از داد و ستدها برای یکی دوسال اخیر بی نظیر است.

بر این اساس به نظر می‌رسد با توجه به تحرک اکثر سهامداران حقیقی و حقوقی و وجود عوامل متاثر و متغیرهای مثبت، این روند صعودی در روزها و هفته های آینده نیز تکرار شود. اما در این میان،برخی کارشناسان معتقدند هیجان خرید در بازار موج می زند و انگار اصلاح موقتی در کار نیست ولی با این سرعت هم چندان جالب نیست! قطعا بورس از سایر بازار ها عقب مانده و قیمت ها هنوز جذابند. بسیار مهم است که روند بازار منطقی و عادی طی شود وگرنه شرایط مشابه زمستان گذشته دور نخواهد بود .

* علی رضایی زاده

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ