کد خبر: ۱۲۲۹۵۴
۱۱:۶ - ۱۳۹۸/۱/۳۱

پتروشیمی بورسی دارای صف خرید هم درباره قیمت فروش اوره توضیح داد

پتروشیمی بورسی دارای صف خرید هم درباره قیمت فروش اوره توضیح داد

پتروشیمی کرمانشاه هم که امروز با صف خرید روبرو شده، بعد از پتروشیمی پردیس درباره اعمال قیمت های اوره داخلی در بورس کالا، اقدام به شفاف سازی کرد و نماد آن بازگشایی شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، پتروشیمی کرمانشاه نیز که با سرمایه 352.9 میلیارد تومانی در بازار اول معاملات بورس حضور دارد برای اعمال نرخ های اوره داخلی در بورس کالا، اقدام به شفاف سازی کرد و نماد آن با صف خرید بصورت حراج ناپیوسته و محدودیت دامنه نوسان قیمت بازگشایی شد.

بر این اساس، حسین صباغ مدیر عامل "کرماشا" پیرو اقدامات و پیگیری‌های انجام شده در خصوص نرخ اوره داخلی مواردی را اعلام کرد.

۱. معاون اول رئیس جمهور در ۷ بهمن ماه طی دستوری از وزیر صنعت خواستار تصمیم گیری درخصوص نرخ اوره داخلی با قید فوریت شد.

۲. کارگروه تنظیم بازار در ۲۸ بهمن ماه مجددا الزام فروش کود اوره بر مبنای نرخ های بورس را مورد تصویب قرار داد. کارگروه مصوبات را به هیات دولت ابلاغ کرد اما تاکنون تصمیم نهایی توسط دولت به شرکت‌های ابلاغ نشده است.

۳. با پیگیری های مجدد انجام شده درخصوص رای قبلی دیوان عدالت اداری، این دیوان در ۱۱ اسفند ماه با صدور اخطاریه، کارگروه تنظیم بازار وزارت صنعت را موظف کرد ظرف هفت روز از زمان ابلاغ نسبت به اجرای مفاد کامل دادنامه قبلی دیوان اقدام کند.

۴. با عنایت به اقدامات صورت گرفته و اخطاریه دیوان عدالت اداری و ابلاغ مصوبه ستاد تنظیم بازار به شرکت خدمات حمایتی کشاورزی و با هماهنگی انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی، نرخ اوره از ابتدای مهر سال ۹۷ بر اساس میانگین وزنی نرخ اوره فروش رفته در بورس کالا در ۶ ماهه دوم سال ۹۷ در دفاتر منظور شده است.

۵. پیگیری های لازم جهت وصول ابلاغیه هیات دولت در این خصوص در جریان است. بدیهی است هرگونه تغییر احتمالی در نرخ های اعمال شده به اطلاع سهامداران خواهد رسید.

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ