کد خبر: ۱۲۳۰۵۹
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۲/۳

پیش بینی معاون بانک صادرات از تغییر 180 درجه ای درآمد و تحقق قطعی سود

پیش بینی معاون بانک صادرات از تغییر 180 درجه ای درآمد و تحقق قطعی سود

معاون مالی بانک صادرات با شاره به ابلاغ بودجه سال جدید در قالب ٣٤ و ١٤١ اقدام کلیدی و عملیاتی ، پیش بینی کرد این بانک بورسی قطعا" در سال جاری از زیان خارج و سودده شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شاهین صالح محمدزاده گفت: تلاش‌های سال گذشته برای اصلاح ساختار مالی بانک صادرات ، نتایج مثبتی بر جای گذاشت به‌نحوی‌که تراز صورت‌های مالی اسفند مثبت شد و تداوم برنامه‌ها و عملیاتی شدن بودجه ابلاغی سالجدید در راستای بهبود ترکیب منابع و مصارف، منجر به سودآوری خواهد شد.

وی با برشمردن نتایج حاصل از اجرای برنامه‌های بانک در دوره مدیریت جدید، تقویت منابع مالی و استراتژی‌های نوین بانک را ظرفیت جدیدی برای همراهی با تولید عنوان کرد و افزود: بانک صادرات در سال "رونق تولید" ظرفیت کامل برای کمک به کارآفرینان به کار خواهد گرفت.

این مقام مسئول تهاتر ٩ هزار میلیارد تومان به عنوان بخشی از مجموع مطالبات از دولت با بدهی به بانک مرکزی، تحقق افزایش ٢٠٣ درصدی سرمایه بانک از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها و رسیدن سرمایه به بیش از ١٧.٥ هزار میلیارد تومان ، جذب ٣٠ هزار میلیارد تومان منابع جدید و افزایش ٥٠ درصدی حجم منابع ارزان‌قیمت در سال گذشته، توقف نرخ رشد مطالبات غیرجاری به کمتر از یک درصد (٠.٧ درصد)، افت بهای تمام شده پول، کاهش ریسک اعتباری بدون استمهال به کمتر از ٨ درصد و رشد ٣١ درصدی صدور ضمانت‌نامه‌ها را از جمله موفقیت‌های این بانک اعلام کرد.

محمدزاده به فروش ٥٣٣ رقبه ملک مازاد به ارزش بیش از پانصد میلیارد تومان نیز اشاره کرد و گفت: تمکین از قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر در راستای اصلاح ساختار مالی، چابک‌سازی و تزریق بهینه منابع  به بخش‌های مولد اقتصادی همچنان در دستور کار بانک است.

وی ادامه داد: بودجه سال جدید در قالب ٣٤ اقدام کلیدی و ١٤١ اقدام عملیاتی برای ١٤ واحد اصلی بانک ابلاغ شده که چشم‌‌اندازی روشن برای سال جاری ترسیم کرده و آن را در رسیدن به هدف عملیاتی بانک در این سال که خروج از زیان و سودآوری است، رهنمون می کند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ