کد خبر: ۱۳۰۱۰۵
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۴/۲۳

هشدار معاون سابق وزیر به تحریم چند صنعت مهم بورسی در ماه آینده

هشدار معاون سابق وزیر به تحریم چند صنعت مهم بورسی در ماه آینده

معاون سابق وزیر صنعت با اعلام اتمام مهلت ۹۰ روزه برای بازگشت تحریم ها به چند صنعت مهم بورسی ، راهکارهایی را برای خروج از شرایط سخت پیشنهاد کرد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مهدی کرباسیان درباره مهلت 90 روزه به صنایع و معادن برای بازگشت تحریم ها به گسترش نیوز گفت: این فرصت ماه آینده به پایان می‌رسد و شرکت های معدنی‌ و فلزی مانند فولاد ، آلومینیوم و مس رسما در فهرست تحریم‌های جدید قرار می‌گیرند و شرایط برای صاحبان صنایع سخت‌تر می‌ شود.

وی در مورد بهترین راهکار خروج از بحران‌های فعلی هم توضیح داد: در حالی حمل‌و‌نقل مهم‌ترین زیرساخت‌های توسعه صنایع و معادن هر کشوری است که در حال‌ حاضر صنایع محدودیت‌های حمل‌ و‌ نقلی دارند و برخی کشتی‌ها اجازه ورود به برخی بنادر را ندارند. در شرایط کنونی دولت و تصمیم‌گیران باید بپذیرند از مشورت‌های بخش‌ خصوصی بهره بگیرند و باید بین مجلس، قوه قضاییه، دولت و بخش خصوصی ارتباطات سازنده‌ای باشد.

کرباسیان ادامه داد: ۷ کشور از ۱۰ مقصد صادرات محصولات معدنی ایران، همسایه هستند که باید با استفاده از دیپلماسی فعال ، مسائل دوجانبه حل شود . یکی از مشکلات این است که می‌خواهیم مشکلات بانکی‌ و بیمه‌ای را در شرایط تحریم از طریق دولتی و بانک مرکزی حل کنیم اما با توجه به تحریم‌ها بهترین‌ راه‌حل بخش خصوصی است. اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی می‌تواند در این ارتباط با اتاق مقابل بحث‌های بانکی و بیمه‌ای را حل کند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ