کد خبر: ۱۳۱۳۸۳
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۸/۴/۳۰

واکنش وزیر خارجه آلمان به تحولات خلیج‌فارس و توقیف نفتکش انگلیسی

واکنش وزیر خارجه آلمان به تحولات خلیج‌فارس و توقیف نفتکش انگلیسی

وزیر خارجه آلمان گفت: تهران باید مسئولیت‌پذیر باشد و به تنش دامن نزند. به منظور اینکه بحران از بین‌ برود به دیپلماسی هوشمندانه نیاز است تا کانال مذاکره باز نگه داشته شود و راهی برای ایجاد اعتماد پیدا شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس هایکو ماس در خصوص تحولات خلیج‌فارس و توقیف نفتکش انگلیسی به نشریه آلمانی بیلدام‌زونتاگ گفت: مهم است که از وقوع جنگ جلوگیری شود. به این منظور همه شرکای اروپایی و کشورهای منطقه در تلاش هستند.

وی با بیان اینکه اوضاع در منطقه خلیج فارس بسیار جدی و خطرناک شده از ایران خواست که از آنچه وی لجاجت خواند، دست بردارد و افزود: اکنون تهران باید مسئولیت‌پذیر باشد و به تنش دامن نزند. به منظور اینکه بحران از بین‌ برود به دیپلماسی هوشمندانه نیاز است تا کانال مذاکره باز نگه داشته شود و راهی برای ایجاد اعتماد پیدا شود.

ماس ادامه داد: در صورتی که دیپلماسی شکست بخورد و یک درگیری نظامی رخ دهد، هیچکس پیروز نخواهد بود بلکه این وضعیت فقط بازنده دارد.

وزارت خارجه آلمان هم روز گذشته با انتشار بیانیه‌ای توقیف نفتکش انگلیسی را به شدت محکوم کرده و از از ایران خواست که این نفتکش را آزاد کند.

انتهای پیام


 
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ