کد خبر: ۱۳۱۵۰۲
۰:۵ - ۱۳۹۸/۵/۲

معرفی۲۰ کارگزار اول و آخر بورس / سهم ۱۱.۸ هزار میلیاردی ۱۰ شرکت
در پایان چهارمین ماه از سال مشخص شد:

معرفی۲۰ کارگزار اول و آخر بورس / سهم ۱۱.۸ هزار میلیاردی ۱۰ شرکت

در پایان چهارمین ماه بیش از ۲۷.۴ هزار میلیارد تومان در بورس معامله شد و ۱۰ کارگزار برتر با انجام حدود ۴۳.۲ درصد از کل معاملات ، ۱۱.۸ هزار میلیارد تومان را به تنهایی جابجا کردند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بورس تهران با اتمام چهارمین ماه از سال، 78 روز کاری را سپری کرد و طی آن افزون بر 328 میلیارد سهم به ارزش بالغ بر 99.8 هزار میلیارد تومان توسط شرکت های کارگزاری دست به دست شد.

این آمار درحالی است که طی خرداد ماه بیش از 83.1 میلیارد سهم به ارزش 26.7 هزار میلیارد تومان در 18 روز کاری معامله شد که در مقایسه با معاملات تیر با بیش از 70 میلیارد سهم به ارزش 27.4 هزار میلیارد تومان، حکایت از کاهش 16 و افزایش 3 درصدی حجم و ارزش معاملات دارد.

در این حجم از معاملات شرکت های بورسی، 10 کارگزار با سهم 43.19 درصدی بیش از 11.8 هزار میلیارد تومان را به نام خود کردند تا 15.6 هزار میلیارد تومان دیگر نصیب 97 کارگزار دیگر شود.

کارگزاری مفید در صدر این گروه با تکیه بر مشتریان خرد و کلان و رویه معاملات آنلاین، سهم 11.75 درصدی معاملات تیر را به خود اختصاص داد و کارگزاری آگاه نیز با سهم 6.25 درصدی در رتبه دوم ایستاد.

کارگزاری های خبرگان سهام، بانک پارسیان و بانک پاسارگاد هم به ترتیب با سهم 5.36 ،4.04 و 3.81 درصدی در رده های سوم، چهارم و پنجم ایستادند تا به این ترتیب از پله های اول تا پنجم در اختیار دو شرکت کارگزاری وابسته به بانک باشد.

در رده های بعدی هم کارگزاری های فارابی، بانک ملی، حافظ، مبین سرمایه و آینده نگر خوارزمی با انجام 2.97، 2.56، 2.27، 2.23 و 1.95 درصدی معاملات بورس قرار گرفتند.

در انتهای این جدول 107 شرکتی هم 10 کارگزاری پارس نمودگر، ارزش آفرین الوند، شاخص سهام، سهم یار، دنیای نوین، آبتین استاک، جهان سهم، ایران سهم، راهبرد سرمایه گذاری ایرانیان و امید سهم با سهم صفر تا 0.06 درصدی ایستاده اند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ