کد خبر: ۱۳۲۰۶۲
۹:۲۲ - ۱۳۹۸/۵/۲۰

مراوده ۲۴ میلیارد دلاری ایران با بانک‌های ۴۴ کشور دنیا و سپرده‌ ۲۲میلیارد دلاری
در سه‌ماهه چهارم ۲۰۱۸ رخ داد :

مراوده ۲۴ میلیارد دلاری ایران با بانک‌های ۴۴ کشور دنیا و سپرده‌ ۲۲میلیارد دلاری

بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی از مراوده ۲۴ میلیارد دلاری با بانک‌ها و مؤسسات مالی ۴۴ کشور در سه‌ماه پایانی ۲۰۱۸ خبر داد و رقم سپرده‌ها را بیش از ۲۲ میلیارد دلار اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بانک تسویه حساب های بین المللی را در جدیدترین گزارش اعلام کرد: میزان سپرده های ایران نزد بانک ها و موسسات مالی خارجی در پایان سه ماهه چهارم 2018 بالغ بر 22.4 میلیارد دلار بوده که 15 میلیارد دلار نزد بانک های خارجی و 7.4 میلیارد دلار نزد موسسات مالی غیربانکی قرار داشت.

براساس این گزارش، تعهدات ایران در برابر بانک ها و موسسات مالی خارجی در پایان سه ماهه چهارم 2018 بالغ بر 1.7 میلیارد دلار بوده که یک میلیارد دلار مربوط به تعهدات ایران در برابر بانک های خارجی و 0.7 میلیارد دلار شامل تعهدات در برابر موسسات مالی غیربانکی بوده است.

سپرده ها و تعهدها مجموعه ای از بانکها و موسسه های مالی غیر بانکی متعلق به 44 کشور دنیا که عمدتا اروپایی هستند عرضه می شود.

مقر اصلی بانک تسویه حسابهای بین المللی در شهر بازل سوییس بوده و گزارش های آن تحت عنوان بانکداری بین المللی و تحولات بازار مالی، چهار بار در سال منتشر می شود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ