کد خبر: ۱۳۳۶۵۲
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۶/۱۰

عملکرد مرداد و ۵ ماهه بانک ملت با تراز عملیاتی مثبت ۹۰۱ میلیاردی

عملکرد مرداد و ۵ ماهه بانک ملت با تراز عملیاتی مثبت ۹۰۱ میلیاردی

بانک ملت اقدام به انتشار گزارش عملکرد پنجمین ماه دوره مالی جاری کرد و قادر به ثبت تراز عملیاتی مثبت ۹۰۱ میلیارد تومانی شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بانک ملت که با سرمایه 5 هزار میلیارد تومانی در بازار اول معاملات بورس درج شده و از 27 خرداد مرداد ماه با تعلیق نماد روبرو است، اقدام به انتشار گزارش عملکرد مرداد و پنج ماه سال جاری کرد.

بر این اساس،"وبملت" در دوره یک ماهه مبلغ 2.08 هزار میلیارد تومان درآمد حاصل از تسهیلات اعطایی شناسایی و مبلغ 1.18 هزار میلیارد تومان سود سپرده گذاری پرداخت کرده که با این حساب در پنجمین ماه سال 98 تراز عملیاتی مثبت 901.4 میلیارد تومانی را ثبت کرده است.

همچنین هزینه سپرده های کوتاه مدت این بانک بورسی درحالی 297.7 میلیارد تومان بوده که این رقم در دوره مشابه سال گذشته 404.1 میلیارد تومان بوده است. بنابراین می توان گفت هزینه پول در بانک ملت کاهش یافته است.

این بانک بورسی در مورد اصلاحات انجام شده توضیح داد: از مبلغ مندرج در ستون اصلاحات، 1.8 هزار میلیارد تومان به دلیل عدم شناسایی سود مورد اختلاف بابت مطالبات از دولت و مابقی آن بابت انتقال بخشی از مطالبات از دولت به تسهیلات غیر دولتی حسب نظر حسابرس مستقل است.