کد خبر: ۱۳۵۰۲۸
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۶/۲۴

سناتور آمریکایی گزینه حمله به پالایشگاه‌های ایران را پیشنهاد داد

سناتور آمریکایی گزینه حمله به پالایشگاه‌های ایران را پیشنهاد داد

سناتور تندرو آمریکایی در واکنش به حمله یگان پهپادی ارتش یمن به دو پالایشگاه‌ آرامکو عربستان گفت: آمریکا نیز باید حمله به پالایشگاه‌های نفت ایران را بر روی میز قرار دهد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، لیندسی گراهام در واکنش به حملات پهپادی ارتش یمن به پالایشگاه‌های نفت عربستان در توئیتر اعلام کرد: حمله حوثی‌‌ها به پالایشگاه‌های آرامکو ، نمونه دیگری از چگونگی ویران کردن خاورمیانه توسط ایران است که هیچ تمایلی به صلح نداشته و به دنبال تسلیحات اتمی و سیطره منطقه‌ای است .

هم اکنون زمان آن است که اگر ایران اقدامات تحریک آمیز را ادامه یا غنی‌سازی اورانیوم را افزایش دهد، آمریکا حمله به پالایشگاه‌های نفت ایران را بر روی میز قرار دهد. ایران تا زمانی که پیامدها واقعی‌تر نشوند همانند حمله به پالایشگاه‌های آنها که کمر رژیم را خواهد شکست، سوء رفتارها را متوقف نخواهد کرد.

بنابراین گزارش، ارتش یمن صبح روز شنبه در پاسخ به ادامه تجاوزهای رژیم سعودی به یمن و محاصره این کشور با 10 پهپاد ، دو پالایشگاه بزرگ شرکت آرامکو را هدف قرار داد. پالایشگاه نفتی بقیق که بزرگترین پالایشگاه نفتی جهان بشمار می‌آید در پی این حمله در شعله‌های آتش می‌سوخت.

این دو پالایشگاه هشت میلیون بشکه نفت را در روز پالایش می‌کردند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ