کد خبر: ۱۳۵۰۳۸
۱۲:۶ - ۱۳۹۸/۶/۲۴

پیش بینی شاخص در محدوده ۳۲۳ و ۳۶۲ هزار واحدی / بورس همچنان بهترین گزینه
کارشناس بازار سرمایه به بورس پرس اعلام کرد:

پیش بینی شاخص در محدوده ۳۲۳ و ۳۶۲ هزار واحدی / بورس همچنان بهترین گزینه

کارشناس بازار سرمایه با اعلام اینکه بورس هنوز بهترین گزینه سرمایه گذاری بوده، تحلیلی تکنیکال از آینده شاخص ارایه و پیش بینی کرد دماسنج بازار به محدوده ۳۲۳ و ۳۶۲ هزار واحدی نزدیک شود .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مینا یوسفی کارشناس و مدرس بازار سرمایه در مورد وضعیت حال و آینده بازار سهام که با نوسان های شدید مثبت و گاه منفی مانند امروز شاخص روبرو شده به بورس پرس اعلام کرد : این روزها سهامداران با توجه به سودآوری قابل توجه سبد سهام ، نگاهی به شاخص و ارزش معاملات و حجم معاملات دارند تا بتوانند به درستی از دارایی ها محافظت و تصمیم درستی بگیرند.

روز گذشته شاخص بورس با 4529 واحد افزایش به 304 هزار و 460 واحد رسید و ارزش روز بازار سهام شرکت های بورسی هم از  1112 هزار میلیارد تومان عبور کرد. 

در واقع دماسنج بازار با شکست مقاومت مهم میانه کانال بلند مدت در محدوده 287- 290 هزار واحد ، سیگنال خرید مجددی صادر کرده و توانست به محدوده 300 هزارواحدی نفوذ و سقف  و رکورد جدیدی ثبت کند. در این میان افزایش نقدینگی بازار به وضوح محسوس بوده و منجر به حاکم شدن آرامش نسبی در بازار سرمایه شده است.

خبرهای سیاسی مثبت و موافق از جمله سیگنال های مثبت ترامپ برای کاهش تحریم ها و مذاکره با ایران و برکناری بولتون و نیز حمایت های معتبر تکنیکالی در بازرهای جهانی فلزات پایه مثل روی و مس و عدم تمایل به ریزش بیشتر ، منجر به وقفه و حتی تمایل به رشد گروه فلزی شده است.

خودرویی ها و قطعه سازها با خبرهای تجدید ارزیابی ، بازار داغی دارند. گروه بانکی نیز در صورت اصلاح رفتار حقوقی ها در عرضه سهام هنگام تشکیل صف خرید ، می تواند با افزایش تقاضا و افزایش سرمایه ها ، چشم انداز صعودی را حفط کند .

این گروه در روزهای اخیر با حضور پول هوشمند و افزایش ارزش معاملات مواجه شده و گزینه محبوبی برای حقوقی ها و حقیقی ها شده است.

از جمله  دلایلی این جریان ، ملزم شدن بانک ها به واگذاری دارایی ها طبق قانون رفع موانع تولید و انجام افزایش سرمایه برای کفایت سرمایه است. به طوریکه امروز افزایش سرمایه 585 درصدی بانک پارسیان از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها اعلام شد .

با این شرایط ، انتظار می رود بازار سهام هنوز بهترین گزینه حضور سرمایه گذاران در عرصه رشد اقتصادی کشور باشد و شاخص بورس نیز به محدوده 323 و 362 نزدیک شود و هر اصلاحی پولبک به حمایت است. در حالت خوشبینانه برای شاخص ارقام بیش از 400 هزار واحدی را می توان متصور بود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ