کد خبر: ۱۴۳۷۰۴
۱۳:۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۱

بانک رفاه از سقف مجاز تملک سهام بانک ها مستثنی شد/ عرضه ۳۳ درصد سهام

بانک رفاه از سقف مجاز تملک سهام بانک ها مستثنی شد/ عرضه ۳۳ درصد سهام

با مصوبه امروز نمایندگان مجلس ، بانک رفاه درج شده در بازار پایه فرابورس از سقف مجاز تملک سهام بانک های تجاری غیردولتی مستثنی شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جلسه امروز مجلس و در جریان بررسی طرح مستثنی شدن بانک رفاه کارگران از سقف مجاز تملک سهام بانک های تجاری غیردولتی اعاده شده از شورای نگهبان با 135 رأی به تصویب رسید.

تبصره 5: حداکثر سقف سهام سازمان تأمین‌اجتماعی با رعایت تعریف مالک واحد طبق جزء 2-3 بند الف سیاست‌های کلی اصل 44 و تبصره یک این ماده در بانک رفاه کارگران 33 درصد است. سازمان مزبور مکلف است نسبت به واگذاری سهام مازاد بر 33 درصد با رعایت شرایط ذیل اقدام کند:

الف- ظرف سه‌سال از تاریخ لازم‌الاجراء شدن این تبصره نسبت به تأمین شرایط پذیرش در بورس یا فرابورس و تعیین تکلیف دیون سازمان به بانک رفاه کارگران و واگذاری 33 درصد سهام در آن بانک اقدام کند.

ب- 34 درصد باقیمانده سهام سازمان مذکور در بانک رفاه کارگران حداکثر تا پایان سال چهارم از تاریخ لازم‌الاجراء شدن این تبصره واگذار شود.

ج- آخرین صورت‌های مالی سالانه تلفیقی حسابرسی‌شده سازمان تأمین‌اجتماعی تا 6 ماه پس از لازم‌الاجراء شدن این تبصره و برای سال های بعد تا پایان شهریور سال بعد انتشار عمومی یابد.

د- سقف رشد مانده بدهی سالانه سازمان تأمین‌اجتماعی با تعریف مالک واحد موضوع تبصره یک این ماده به بانک رفاه کارگران در سطح حداکثر 10 درصد علاوه بر رعایت سایر مقررات بانک مرکزی تعیین شود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ