کد خبر: ۱۶۲۱۷۶
۹:۲۸ - ۱۳۹۹/۹/۱۳

اقدام راهبردی لغو تحریم‌ها تایید شد / ابلاغ قالیباف و نظر مشاور روحانی
توسط شورای نگهبان :

اقدام راهبردی لغو تحریم‌ها تایید شد / ابلاغ قالیباف و نظر مشاور روحانی

سخنگوی شورای نگهبان از تایید طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها بعد از اعمال اصلاحات خبر داد و رئیس مجلس هم به رئیس جمهور ابلاغ کرد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، عباسعلی کدخدایی با اشاره جلسه عصر دیروز شورای نگهبان گفت: اصلاحیه مجلس در خصوص ماده ششم طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفت و مصوبه مجلس از نظر شورای نگهبان فاقد مغایرت با شرع و قانون اساسی است. این قانون اکنون می‌تواند از سوی رئیس مجلس به رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شود.

براساس این گزارش، محمدباقر قالیباف هم با ارسال نامه ایی به حسن روحانی اعلام کرد: در اجرای اصل 123 قانون اساسی ، اقدام راهبری برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران که با عنوان طرح دو فوریتی به مجلس تقدیم شده با تصویب در جلسه علتی چهارشنبه 12 آذر و تایید شورای نگهبان، ابلاغ می شود.

از سوی دیگر حسام الدین آشنا مشاور رئیس جمهور در واکنش به مصوبه مجلس در توییتر اعلام کرد: احتمال می‌دهند که بایدن در یک ماه اول کار بعضی گشایش های اقتصادی را ایجاد خواهد کرد. طبق طرح مجلس، دو ماه فرصت خواهیم داشت برای جلوگیری از تعلیق پروتکل الحاقی.

فرضاً که اول دی ماه ابلاغ بشود تا اول اسفند فرصت هست یعنی یک ماه بعد از شروع دوران بایدن ! به عبارت دیگر، گشایش‌های قطعی بایدن را نه بر اثر تحلیل درست دولت و وزارت خارجه و سه سال استقامت ملی بلکه به‌اسم طرح مجلس و فشار تهدید به نفع خود مصادره خواهند کرد و تاییدی بر درستی تفسیر در نظر خواهند گرفت. لابد این بازی برای انتخابات 1400 هم مصرف خوبی خواهد داشت.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ