کد خبر: ۱۶۳۹۰۸
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶

افزایش ۱۰ میلیارد دلاری و ۷۴۰ میلیون بشکه ای ذخایر نفت ایران
مدیر فنی شرکت نفت فلات قاره ایران اعلام کرد:

افزایش ۱۰ میلیارد دلاری و ۷۴۰ میلیون بشکه ای ذخایر نفت ایران

مدیر فنی شرکت نفت فلات قاره ایران از افزایش ۷۴۰ میلیون بشکه ای ذخایر میادین نفتی ایران در خلیج فارس به ارزش ۱۰ میلیارد دلار در ۹ ماهه سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از تسنیم، علی خواجوی درباره افزایش ذخایر نفتی ایران گفت: پس از مطالعات انجام شده در 4 میدان بهرگان سر، هندیجان، نوروز و ابوذر که همگی در آب‌های خلیج فارس قرار دارند، بیش از 740 میلیون بشکه نفت به ارزش 10 میلیارد دلار به ذخایر میادین نفتی فلات قاره اضافه شده است.

وی افزود: برای برداشت ذخایر جدید باید حفاری‌ انجام شود که برنامه ریزی‌های لازم انجام شده و در سال آینده آغاز خواهد شد.با این اقدام، ظرفیت تولید نفت ایران در میادین خلیج فارس روزانه به بیش از 420 هزار بشکه خواهد رسید.

این مقام مسئول ادامه داد: اگر چه قرار بود این مطالعات در مدت شش ماه به اتمام برسداما با توجه به محدودیت‌های اعمال شده ناشی از شیوع ویروس کرونا با تمهیدات انجام شده طی 9 ماه به اتمام رسیده است.

خواجوی گفت: برای نخستین بار عملیات مطالعه مخازن با اتکای توان داخلی انجام می‌شود که نشان می‌دهد می توان با استفاده از قابلیت شرکت‌های داخلی، ظرف کمتر از 9 ماه میادین را روزآمد کرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ