کد خبر: ۱۶۵۳۵۵
۰:۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۵

دعوت از دولت و مجلس به حل اختلاف / آخرین مواضع در مورد برنامه هسته ایی
رهبر معظم انقلاب اعلام کردند:

دعوت از دولت و مجلس به حل اختلاف / آخرین مواضع در مورد برنامه هسته ایی

رهبر معظم انقلاب با اعلام اینکه اختلاف مجلس و دولت درباره اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها باید حل شود آخرین مواضع در مورد برنامه هسته ایی ایران را اعلام کردند .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار عصر دیروز با اعضا مجلس خبرگان، گفتند: مجلس قانونی را تصویب و دولت هم از آن استقبال کرد و تا دیروز نیز کارهایی را که باید انجام می‌شد، انجام دادند و ان‌شاءالله فردا نیز یک مورد دیگر از این قانون انجام خواهد شد.

این اختلاف‌نظرها قابل حل است و باید دو طرف، قضیه را با همکاری یکدیگر حل کنند و نباید اختلاف‌ها رها و یا تشدید شود که نشان‌دهنده دوصدایی باشد.
دولت خود را موظف به عمل به قانون می‌داند و باید به این قانون که قانون خوبی است به‌دقت عمل شود.

ادبیات آمریکا و سه کشور اروپایی در قبال کاهش تعهدات برجامی ایران ، مستکبرانه، طلبکارانه و غیرمنصفانه و ادبیاتی غلط بوده و جمهوری اسلامی از روز اول و تا مدت طولانی بر اساس تعالیم اسلام به تعهدات خود عمل کرد اما طرفی که از روز اول به تعهدات عمل نکرد همین چهار کشور بودند. بنابراین آنها باید مورد عتاب و خطاب و بازخواست قرار گیرند.

وقتی آمریکا از برجام خارج شد و دیگران هم با او همراهی کردند، دستور قرآن این است که تو هم تعهد را رها کن که با این حال باز هم دولت، تعهدات را رها نکرد و به‌تدریج بخشی از آنها را کاهش داد که البته این موارد نیز در صورت عمل کردن آنها به وظایف‌ قابل برگشت است.

در این میان آن دلقک صهیونیست بین‌المللی دائم می‌گوید نمی‌گذاریم ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد. در حالی که باید گفت اگر جمهوری اسلامی تصمیم به دستیابی به سلاح هسته‌ای داشت ، بزرگ‌تر از او هم نمی‌توانستند مانع شوند.

آنچه مانع جمهوری اسلامی برای ساخت سلاح هسته‌ای است، فکر و مبانی اسلامی است که ساخت هر سلاحی اعم از هسته‌ای یا شیمیایی را که موجب کشتار مردم عادی می‌شود، ممنوع می‌داند. کشتار غیرنظامیان و مردم بی‌گناه روش آمریکایی‌ها و غربی‌ها است و جمهوری اسلامی این روش را قبول ندارد و بر همین اساس به سلاح هسته‌ای فکر هم نمی‌کند.

اما برای کسب توانایی‌های هسته‌ای متناسب با نیازهای کشور مصمم هستیم و به همین علت، حد غنی‌سازی ایران 20 درصد نخواهد بود و تا هرجا که لازم و نیاز کشور باشد اقدام خواهد کرد.مثلاً برای پیشران هسته‌ای یا کارهای دیگر ممکن است غنی‌سازی را به 60 درصد هم برسانیم. البته یک قرارداد چندساله‌ای گذاشته شده که اگر آنها عمل کنند ما هم تا همان چند سال عمل خواهیم کرد اما غربی‌ها به‌خوبی می‌دانند به‌دنبال سلاح هسته‌ای نیستیم.

موضوع سلاح هسته‌ای بهانه است. آنها حتی با دستیابی ما به سلاح‌های متعارف هم مخالفند چون می‌خواهند مؤلفه‌های قدرت را از ایران بگیرند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ