کد خبر: ۱۶۸۰۱۱
۱۴:۲۹ - ۱۴۰۰/۲/۲۵

پشتیبانی فولاد مبارکه از صنعت با افزایش تولید و تامین فولاد داخلی
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مطرح کردند:

پشتیبانی فولاد مبارکه از صنعت با افزایش تولید و تامین فولاد داخلی

رئیس هیات‌ مدیره و مدیرعامل فولاد مبارکه با اشاره به اثر بومی سازی در رفع موانع تولید پیش بینی کردند با افزایش تولید نسبت به سال گذشته، بتوان با تأمین فولاد داخلی از صنعت و اقتصاد پشتیبانی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، ضیاء ایمانی با اشاره به ترکیب اعضای هیات‌مدیره فولاد مبارکه گفت: در اعضای هیات‌ مدیره تغییراتی وجود داشته و دو عضو جدید که از معاونان هستند، اضافه شدند. فولاد مبارکه یک مجموعه صنعتی مادر و قطب صنعت است که باید بصورت همه‌جانبه در بخش‌های مختلفی همچون حوزه مدیریتی، مسائل اقتصادی، تولید، اشتغال و جلوگیری از خروج ارز و... تقویت شود.

وی افزود: فولاد مبارکه یک مجموعه ممتاز است و اکنون گروهی که با تمام مسائل شرکت آشنایی دارند در قالب هیات‌ مدیره در کنار هم قرار گرفته‌اند. در اولین جلسه هیات‌ مدیره نیز تصمیم‌گیری‌های مناسبی برای این شرکت فولادی صورت گرفت. فولاد مبارکه باید به نقطه اوج که سیاست و تدابیر هیات‌مدیره نیز بر پایه آن استوار شده، دست پیدا کند چراکه اگر در شرایط کنونی و با مدیریت فعلی نتواند به آرمان‌ها و واقعیت‌هایی که لازمه کار است دست یابد، باید تعمق بیشتری داشته باشد و درصدد رفع مشکلات و ایرادات برآید.

این مقام مسئول ادامه داد: همه اعضای هیات‌ مدیره تصمیم گرفتند با تدابیر ویژه و سیاست‌های مناسب و در نظر گرفتن تمامی مشکلات مجموعه و با تکیه بر نیروی انسانی و ارتباطات موجود این شرکت را که همیشه خوش درخشیده در این مسیر نگه دارند و نقاط قوت را افزایش دهند. علاوه بر شرایط اقتصادی و مشکلات موجود داخلی، برخی مقررات دست و پاگیر و یا موضوعات سلیقه‌ای وجود دارند که بزرگ‌ترین مانع برای تولید بشمار می‌آیند. گروه فولاد مبارکه مجموعه‌ای حساس محسوب می‌شود و منافع آن نیز ملی است چراکه درآمدهای آن به‌نوعی متعلق به مردم است.

ایمانی با اشاره به نقش فولاد مبارکه در رونق و جهش تولید در سال‌های 98 و 99 عنوان کرد: شرکت در اواخر دهه 90 و طی سال‌های 98 و 99 با ثبت رکوردهای پی‌درپی تولید فولاد توانست نیاز بسیاری از صنایع را تأمین و از خروج ارز جلوگیری و سهم قابل‌توجهی از رونق و جهش تولیدات را از آن خود کند. باید فضایی ایجاد شود که همدلی بیشتری در آن وجود داشته باشد و مسئولان استان اصفهان، نمایندگان مجلس و... کمک کنند تا تولید و اشتغال بیشتر در شرکت بوقوع بپیوندد. البته با توجه به شرایط موجود، همه پای کار آمده‌اند و تلاش بیشتری در جهت تحقق اهداف شرکت خواهند داشت.

به گفته وی، پیش‌بینی می‌شود مسیری که پیشِ روی این شرکت بزرگ صنعتی است چشم‌انداز بسیار خوبی داشته باشد و در آینده بیش از پیش بدرخشد. از فعالان روابط عمومی انتظار می رود در برنامه‌های آتی این مجموعه حضور بیشتر و پررنگ‌تری داشته باشند و دستاوردها را به نحو مطلوب‌تری اطلاع‌رسانی کنند. هر اندازه اطلاع‌رسانی بیشتری صورت بگیرد به نفع صنعت فولاد خواهد بود. البته هیات‌مدیره نیز از فرایند اطلاع‌رسانی پشتیبانی لازم را به عمل خواهد آورد.

مانع‌زدایی‌های فولاد مبارکه از طریق بومی‌سازی

حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه نیز در این جلسه با تأکید بر لزوم ارتقای تولید گفت: شرکت در سال جدید به‌عنوان یک صنعت مادر با حداکثر توان درصدد ارتقای تولید جهت تأمین کامل نیاز بازار خواهد بود و با تکیه بر توان داخلی در ارائه محصولات جدید نیز اتفاقات ویژه‌ای را رقم خواهد زد. طبق برنامه‌ریزی‌ ها، پیش‌بینی می‌شود با افزایش تولید نسبت به سال گذشته، بتوان با تأمین فولاد موردنیاز داخلی از صنعت و اقتصاد به‌خوبی پشتیبانی کرد.

وی افزود: بومی‌سازی قطعات و تجهیزات صنعتی با تکیه بر شعار "ما می‌توانیم" در فولاد مبارکه منجر به بی‌نیازی صنعت از واردات بسیاری از قطعات و تجهیزات خارجی و از میان برداشته شدن یکی از مهم‌ترین موانع تولید شده است. وزارت صنعت نیز با تعیین تکلیف در قیمت‌گذاری فولاد می‌تواند گام بسیار مؤثری در مانع‌زدایی تولید در فولاد مبارکه و دیگر صنایع معدنی بردارد. امید می رود در سال جاری برای فولاد مبارکه در زمینه تأمین سنگ‌آهن مانعی ایجاد نشود تا از سرعت قطار پرشتاب این صنعت کاسته نشود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ