کد خبر: ۱۶۸۱۰۷
۱۳:۳۴ - ۱۴۰۰/۲/۲۷

بنزین گران نمی شود / کار ۱۲ ساعته بعداز بازنشستگی برای زندگی زن و بچه !
وزیر نفت :

بنزین گران نمی شود / کار ۱۲ ساعته بعداز بازنشستگی برای زندگی زن و بچه !

وزیر نفت با وعده اینکه بنزین و هیچ فرآورده دیگری گران نمی شود و چنین شایعاتی، جنگ روانی پیش از انتخابات است ، گفت: پس از بازنشستگی باید روزی 12 ساعت کار کنم تا زندگی زن و بچه بگذرد!

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بیژن زنگنه در حاشیه مراسم امضای قرارداد توسعه میدان مشترک فرزاد بی، ضمن تکذیب شایعه گرانی بنزین گفت : در آستانه انتخابات، برخی با چنین شایعاتی می خواهند در مردم عکس العمل بدی ایجاد کنند اما اطمینان می دهم نه بنزین و نه فرآورده نفتی دیگری گران نخواهد شد.  

وی افزود: تعویق امضای قرارداد توسعه میدان مشترک فرزاد بی تا مشخص شدن نتایج مذاکرات وین، باعث ایجاد تاخیر در کار می شد. بر اساس توافق، مشکلی برای حضور شرکای خارجی وجود ندارد و در صورت تمایل می توانند در این قرارداد وارد شوند. لوله گذاری طرح گوره جاسک تمام شده و در روزهای آینده نفت به این خط لوله تزریق و در خرداد ماه اولین محموله صادر می شود.  

این مقام مسئول با اشاره به اینکه دیگر تمایلی به پذیرفتن پست دولتی ندارد، ادامه داد: حتی پیشنهاد ریاست جمهوری را هم قبول نمی کنم و از مقام دولتی بازنشسته می شوم. با این حال همچنان در سیاست می مانم اما کار و پست دولتی نخواهم داشت. پس از بازنشستگی باید روزی 12 ساعت کار کنم تا زندگی زن و بچه بگذرد!

زنگنه افزود: درباره قرارداد 25 ساله با چین و حضور این شرکت در توسعه میادین نفت و گاز ایران، طرفین برای همکاری ابراز علاقه کرده اند اما نامی مشخص نشده است.  

بر اساس این گزارش، قرارداد توسعه میدان گازی مشترک فرزاد بی به ارزش 1.8 میلیارد دلار به شرکت ایرانی واگذار شد و با حضور زنگنه، بین شرکت ملی نفت (کارفرما) و پتروپارس (پیمانکار) به امضا رسید.

مدت زمان اجرای این قرارداد پنج سال در نظر گرفته شده و هدف از اجرای آن که در قالب قرارداد بیع متقابل است، دستیابی به برداشت روزانه یک میلیارد فوت‌مکعب گاز غنی است.

میزان گاز درجای این میدان حدود 23 هزار میلیارد و میعانات گازی آن حدود 5هزار بشکه در ازای هر میلیارد فوت‌مکعب تخمین زده می شود .

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ