کد خبر: ۱۶۸۸۸۶
۰:۱ - ۱۴۰۰/۳/۱۹

تکرار وعده انتشار صورتهای مالی سازمان بورس و بخشش ۹۰ درصد درآمد کارمزدها
دهقان دهنوی اعلام کرد:

تکرار وعده انتشار صورتهای مالی سازمان بورس و بخشش ۹۰ درصد درآمد کارمزدها

رئیس سازمان بورس با اعلام بخشش ۹۰ درصد از درآمد کارمزدها به صندوق تثبیت بازار ، وعده انتشار صورت های مالی برای اولین بار را تکرار کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدعلی دهقان دهنوی بعد از حدود 5 ماه از حضور در سازمان بورس ، وعده انتشار صورت های مالی نهاد ناظر بازار سرمایه را ( که قرار است برای اولین بار انجام شود ) تکرار کرد و با اشاره به طرح این موضوع در جلسه عصر دیروز شورای عالی بورس به سنا گفت: در  این جلسه با دستور برگزاری مجمع سالانه سازمان بورس، گزارش هیات مدیره و گزارش حسابرس قانونی ارائه شد.

وی ادامه داد: از نکات برجسته ، نبود هیچ بندی در گزارش حسابرسی و به‌اصطلاح پاک بود که به تصویب رسید . واریز 90 درصد از درآمد سازمان بورس و مربوط به کارمزدها و دیگر درآمدهای شرکت‌های تابعه مانند شرکت سپرده گذاری مرکزی به صندوق تثبیت بازار و عدم دریافت سود سنوات گذشته صندوق، دیگر نکته برجسته بود .

دهقان دهنوی انتشار این گزارش‌ها را  تصمیم مهمی و برای شفافیت اعلام کرد و  افزود: صورت‌های مالی سازمان برای نخستین بار در چند روز آینده برای مردم و فعالان بازار منتشر خواهد شد. این درحالی است که هیچ الزامی برای انتشار صورت‌های مالی این نهاد عمومی غیردولتی نیست اما یکی از خواسته‌های فعالان بود .

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ