کد خبر: ۱۶۸۹۱۷
۰:۰ - ۱۴۰۰/۳/۲۰

هزینه ۱۰ درصدی درآمدهای معدنی برای توسعه طرح‌های اکتشاف تصویب شد
نماینده مجلس :

هزینه ۱۰ درصدی درآمدهای معدنی برای توسعه طرح‌های اکتشاف تصویب شد

نماینده مجلس از تصویب مواد یک تا ۷ طرح اصلاح موادی از قانون معادن خبر داد و گفت: بهره‌برداران معادن باید تا سقف ۱۰ درصد از درآمدها را برای توسعه طرح‌های اکتشاف معادن پرداخت کنند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حجت اله فیروزی با بیان اینکه دستور کار کمیسیون ادامه بررسی طرح اصلاح موادی از قانون معادن بود که مواد یک  تا 7 این طرح مورد رسیدگی قرار گرفت و تصویب شد به خانه ملت گفت: این  طرح امکان توسعه معادن با رعایت پرداخت حقوق دولت توسط بهره برداران بخش خصوصی را فراهم می‌کند.

وی افزود: طبق یکی از مواد این طرح، بهره‌ برداران معادن باید تا سقف 10 درصد از درآمدهای معدنی را برای توسعه طرح‌های اکتشاف معادن پرداخت کنند. این امر فرصت اکتشاف را افزایش داده و منجر به افزایش پهنه‌های معدنی می‌شود. به منظور افزایش انگیزه نیز مقرر شده، افرادی که در توسعه اکتشاف معادن فعالیت دارند، بهره‌ برداران معادن جدید باشند و هزینه‌های اکتشاف نیز جزو هزینه‌های قابل قبول مالیاتی است.

فیروزی جلوگیری از حبس معادن و استفاده از آنها را یکی از اهداف طرح دانست و ادامه داد: ایجاد مشوق برای سرمایه گذاری در این حوزه و توسعه معادن با اکتشافات جدید فراهم می‌شود. همچنین مشخصات اشخاص حقیقی و حقوقی دارنده گواهی کشف و پروانه بهره برداری به روز و شفاف در همه سامانه‌ها بارگذاری و در دسترس قرار می‌گیرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ