کد خبر: ۱۶۸۹۳۴
۱۳:۴۷ - ۱۴۰۰/۳/۲۱

امکان مشاهده میزان بازگشت ارز صادرات از طریق سامانه جامع تجارت
مدیر کل سازمان توسعه تجارت :

امکان مشاهده میزان بازگشت ارز صادرات از طریق سامانه جامع تجارت

مدیر کل سازمان توسعه تجارت از امکان مشاهده اطلاعات میزان بازگشت ارز حاصل از صادرات توسط صادرکنندگان از طریق سامانه جامع تجارت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حمید زادبوم با درباره آخرین وضعیت سامانه جامع تجارت گفت: از این پس صادرکنندگان می توانند با مراجعه به این سامانه از طریق مسیر عملیات ارزی، اطلاعات بازگشت ارز حاصل از صادرات و میزان ایفای تعهدات را مشاهده کنند.

وی افزود: همچنین صادرکنندگان می توانند اطلاعات بازگشت ارز حاصل از صادرات را به تفکیک روش های مختلف شامل فروش ارز در سامانه نیما ، واردات در مقابل صادرات ، واگذاری کوتاژهای صادراتی به غیر ، پرداخت بدهی ارزی ، سپرده گذاری ارزی و فروش ارز به بانک های عامل و صرافی های مجاز را ظرف حداکثر 24 ساعت بعد از رفع تعهد مشاهده کنند.

این مقام مسئول ادامه داد: فروش ریالی ثبت و تایید شده در 22 فروردین 97 تا 16 مرداد 97 نیز در این سامانه قابل مشاهده است. با دسترسی ایجاد شده ،امکان گزارشگیری میزای ایفای تعهدات ارزی بر اساس روش های مختلف با هدف تحلیل کارشناسی، ارزیابی ایفای تعهدات ارزی و تهیه گزارش های تحلیلی و مقایسه ای فراهم شده است.

زادبوم گفت: در صورت ارسال اطلاعات مربوط به کوتاژهای صادراتی به تفکیک زمان صادرات و ایجاد تناظر میان ایفای تعهدات ارزی ایفا شده و کوتاژهای صادراتی، امکان مشاهده وضعیت ایفای تعهدات صادرکنندگان بر اساس تفکیک سال های مختلف فراهم خواهد شد. در این صورت امکان استفاده از ابزارهای تشویقی از جمله معافیت مالیاتی ، استرداد مالیات بر ارزش افزوده ، پرداخت مشوق های صادراتی و ایجاد محدودیت ها به صورت متمرکز و بر اساس صادرات و ایفای تعهدات ارزی سالیانه فراهم می شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ