کد خبر: ۱۶۸۹۴۶
۰:۱ - ۱۴۰۰/۳/۲۲

چند درخواست شرکت های داروساز از دولت آینده و چالش قاچاق معکوس
نایب رئیس انجمن اعلام کرد:

چند درخواست شرکت های داروساز از دولت آینده و چالش قاچاق معکوس

نایب رئیس انجمن داروسازان با اعلام اینکه طی ۱۵ سال اخیر هیچگاه به اندازه امروز ، کمبود دارو نبود ، چند درخواست از دولت آینده را مطرح کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، علی فاطمی با اشاره به چالش‌های صنعت داروسازی و درخواست‌ها از دولت آینده به ایسنا، گفت: بهتر است دولت آینده بجای ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومانی که منجر به ایجاد رانت و فساد در صنعت دارویی و بحث‌برانگیز شده ، ارز نیمایی دهد و ارز دارو را تا جای ممکن تک‌ نرخی کند و در صورت تخصیص یارانه‌ به دارو در اختیار بیمه باشد .

وی ادامه داد: مهمترین درخواست هم دسترسی مردم به دارو است. چرا که طی ۱۰ تا ۱۵ سال اخیر هیچگاه به اندازه امروز ، کمبود دارو نبود که ناشی از کنترل قیمت ارز در حوزه دارو و دلار۴۲۰۰ تومانی است که باعث کاهش قیمت بسیار پایین و یک پنجم نرخ واقعی شده است و در نتیجه عدم تولید کافی و به موقع شده است

فاطمی ادامه داد: چالش دیگر صنعت هم ، قاچاق معکوس است که از سال 97 به بعد و در نتیجه افزایش نحریم ها شکل گرفته است. به طوری که در برابر پرداخت یارانه سنگین دولت برای واردات ، همان دارو مجددا از کشور خارج شده و به چند برابر قیمت فروخته می‌شود. بنابراین از دولت آینده درخواست می شود برای کمک واقعی به صنعت داروسازی، هیچ یارانه‌ای تخصیص ندهد و فقط برخی معافیت‌های مالیاتی در نظر گیرد.

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ