کد خبر: ۱۷۵۶۱۴
۱۵:۲۰ - ۱۴۰۰/۷/۶

بارگیری مواد فله از کشتی به واگن و ارسال به ذوب آهن
برای اولین بار انجام شد:

بارگیری مواد فله از کشتی به واگن و ارسال به ذوب آهن

برای نخستین بار با همکاری چند جانبه بین ذوب آهن، بندر و گمرک رجایی و اداره کل راه آهن هرمزگان، بارگیری مستقیم مواد فله از کشتی به واگن و ارسال از بندر رجایی به مقصد این شرکت انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدرضا چنگانی مدیر کل راه آهن هرمزگان گفت: با برنامه ریزی و پیگیری های انجام شده طی یک همکاری چند جانبه بین ذوب آهن، بندر رجایی، گمرک رجایی و اداره کل راه آهن هرمزگان، برای اولین مرتبه بارگیری مستقیم مواد فله از کشتی به واگن و از بندر رجایی به مقصد ذوب آهن انجام گرفت.

وی با اشاره به اینکه تعداد ۹۰ واگن بارگیری مستقیم شده،افزود : این اقدام در کاهش هزینه ها و تسریع فرایند انتقال مواد اولیه به مقصد کارخانه اهمیت بسیار زیادی دارد و لذا واسطه های بسیاری در این بین حذف می شوند.

محمد جعفر صالحی معاون خرید ذوب آهن نیز گفت : حمل سریع و بدون وقفه مواد اولیه، تاثیر به سزایی در کاهش هزینه هایی مانند اجاره زمین، جلوگیری از پرت و باد بردگی، حفظ کیفیت، افزایش سرعت بارگیری و سیر مواد اولیه، تخلیه روزانه ۶۴۰۰ تن مواد فله برای اولین بار در بندر رجایی، صرفه جویی در مصرف گازوییل به علت حذف کامیون از عملیات حمل مواد اولیه  را در پی دارد. به همین منظور حمل یکسره مواد اولیه وارداتی به صورت ریلی همزمان با تخلیه از کشتی در دستور کار معاونت خرید ذوب آهن قرار گرفت.

وی افزود: در این راستا پس از انجام مقدمات لازم و هماهنگی با بندر رجایی، اداره کل راه آهن هرمزگان و شرکت پدید آوران امید پارس این اقدام مهم عملیاتی و تعداد ۹۰ واگن بصورت مستقیم بارگیری شد. برای تداوم این مهم لازم است تمهیداتی اندیشیده شود که با عارضه یابی و تجربیات بدست آمده با همکاری شرکت پدیدآوران امید پارس، اداره امور بندری بندر رجایی و راه آهن ناحیه هرمزگان، مشکلات مرتفع خواهد شد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ