کد خبر: ۱۷۶۰۳۴
۰:۰ - ۱۴۰۰/۷/۲۰

درخواست نمایندگان مجلس از رییس جدید بانک مرکزی

درخواست نمایندگان مجلس از رییس جدید بانک مرکزی

جمعی از نمایندگان مجلس در نامه ای به رئیس بانک مرکزی، خواستار ارائه گزارشی جامع درباره وضعیت تعداد وام ازدواج پرداختی و افراد در نوبت دریافت و شرایط ضامن شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، جمعی از نمایندگان مجلس در نامه ای به علی صالح آبادی درباره وضعیت وام ازدواج اعلام کردند: در بند 2 تبصره 16 قانون بودجه سال 1400 کلیه بانک های عامل موظف به ارائه اطلاعات پرداخت وام ازدواج از جمله تعداد تسهیلات قرض الحسنه ازدواج پرداختی و افراد در نوبت دریافت این تسهیلات بصورت عمومی و ماهانه شده اند.

اما با گذشت حدود 6 ماه از ابلاغ قانون بودجه سال 1400 هنوز این آمار به مردم و حتی نمایندگان مجلس ارائه نشده است. بنابراین مقتضی است در اسرع وقت گزارش جامع و کاملی از پرداخت تسهیلات ازدواج تهیه شده و در اختیار نمایندگان و عموم مردم قرار گیرد.

همچنین در قانون بودجه 1400 بانک‌ها موظف شدند به جهت ضمانت باید یکی از سه مورد اعتبارسنجی یا یک ضامن و سفته و یا سهم فرد از حساب یارانه هدفمندی ذکر شده در قانون را بکار گیرند اما گزارش‌های واصله از متقاضیانی که جهت تکمیل مدارک به بانک مراجعه کرده‌اند بیانگر آن است که بانک‌ها با مانع تراشی و درخواست‌های فرای قانون جهت ضمانت برای متقاضیان مشکل ایجاد کرده اند. خواهشمند است اقدام لازم جهت رفع این مشکل نیز صورت گیرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ