کد خبر: ۱۷۹۰۵۷
۱۶:۱۳ - ۱۴۰۰/۹/۱۲

روسیه ادعای به بن‌ بست رسیدن مذاکرات وین را رد کرد

روسیه ادعای به بن‌ بست رسیدن مذاکرات وین را رد کرد

وزارت خارجه روسیه با اشاره به تلاش مسکو برای برگزاری دور جدید مذاکرات مبتنی بر نتایج ۶ دور قبلی، ادعای به بن‌ بست رسیدن برجام را رد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، وزارت خارجه روسیه درباره مذاکرات احیای برجام در توییتر اعلام کرد: اینکه مذاکرات در حال برگزاری مذاکرات مبتنی بر نتایج ۶ دور قبلی، حائر اهمیت بوده و روسیه فعالیت های خوبی برای تحقق آن انجام داده است.

تمام طرفین مذاکرات یک هدف پیش رو دارند و آن بازگشت سریع به چارچوب توافق شده بدون هیچ گونه اضافات یا استثنا و اطمینان یافتن از بقای هر چه بیشتر آن است. کسانی که ادعا می کنند مذاکرات در بن بست قرار دارد، اشتباه می کنند.

بر اساس این گزارش، هفتمین دور مذاکرات برجامی پس از وقفه‌ای چند ماهه دوشنبه هفته جاری در وین برگزار شد و ایران با هدف لغو همه تحریم‌ها و رسیدن به توافقی خوب در مذاکرات حضور یافت.

به گفته ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه ، برجام جایگزینی ندارد و هر آنچه برای اجرای کامل توافق نیاز است در برجام آمده و طرح نقشه جایگزین یا تهدیدات و سناریوهای مشابه مذاکرات را از اصل موضوع منحرف می‌کند.  تمام طرفین می‌خواهند برجام به شکل اولیه احیا شود و ادعای به بن بست رسیدن مذاکرات ، بی اساس است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ