کد خبر: ۱۸۰۵۸۰
۰:۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۳

معاملات مشکوک زیرمجموعه سایپا، ۲ سیمانی و قندی، ۳ سرمایه گذاری + ۹ نماد
در روز افت ۴۲۰ واحدی شاخص رقم خورد:

معاملات مشکوک زیرمجموعه سایپا، ۲ سیمانی و قندی، ۳ سرمایه گذاری + ۹ نماد

در روز افت ۴۲۰ واحدی شاخص، زیرمجموعه سایپا، دو سهم سیمانی و قندی، سه شرکت سرمایه گذاری به همراه ۹ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جریان معاملات آخرین روز کاری این هفته، بازار سهام با گرایش نسبی منفی آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با افت 420 واحدی و حضور در کانال یک میلیون و 334 هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .

به این ترتیب، بیش از 2.4 و 2 هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به ایران خودرو، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، سایپا، بانک ملت به همراه پارس خودرو با تقاضای 423، 210، 194، 115 و 106 میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد 15 شرکت با داد و ستد 15 تا چهار برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

در صدر این فهرست، ماشین سازی نیرو محرکه شرکت حاضر در تابلو زرد بازار پایه فرابورس با افت 13.9 درصدی قیمت سهام و صف فروش، شاهد داد و ستد 9.9 میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت های آلومتک، کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان، سرمایه گذاری تدبیرگران فارس و خوزستان، صنایع و معادن احیاء سپاهان، سیمان مجد خواف، لنت ترمز ایران، قند قزوین، احیاء صنایع خراسان، سرمایه گذاری سامان گستر اصفهان، سپید ماکیان، سایپا دیزل، تجهیز نیروی زنگان، سرمایه گذاری جامی و ایران یاسا تایر و رابر معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور زیرمجموعه سایپا، دو سهم سیمانی و قندی، سه شرکت سرمایه گذاری به همراه 9 شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard365.com مراجعه کرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ