کد خبر: ۱۸۰۹۹۴
۱۳:۲۹ - ۱۴۰۰/۱۱/۳

نامه فوری عشقی درباره تصمیم مجلس و دولت برای شرکتهای معدنی و پتروشیمی
به رئیس کمیسیون تلفیق مجلس ارسال شد :

نامه فوری عشقی درباره تصمیم مجلس و دولت برای شرکتهای معدنی و پتروشیمی

رئیس سازمان بورس در نامه فوری از رئیس کمیسیون تلفیق مجلس خواست دریافت مالیات برصادرات برخی محصولات معدنی و پتروشیمی به بعد از بررسی جوانب بر جامعه میلیونی سهامداران موکول شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مجید عشقی که همچنان ناظر و شاهد سقوط روزانه قیمت سهام اکثر شرکت ها و شاخص بورس و اعتراض فعالان بازار است در ادامه نامه نگاری با مسئولان دولت و نمایندگان این بار به رئیس کمیسیون تلفیق مجلس مکاتبه کرد.

براساس این گزارش، نامه جدید و فوری عشقی بعد از اعلام امروز هادی بیگی‌نژاد عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ مبنی بر دریافت مالیات بر صادرات برخی محصولات شرکت های معدنی و پتروشیمی مانند قیر، متانول، اوره، پلی اتیلن و ... به حمیدرضا حاجی بابایی نوشته ، ارسال و اعلام شد: این تصمیم بر منافع جامعه میلیونی سهامداران به خصوص سهامدارات عدالت ، اثر گذار بوده و بررسی آن به بعد از بررسی جوانب بر بازار سرمایه موکول شود.

یگی‌نژاد با اشاره به مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ لایحه در حوزه انرژی اعلام کرده است: طبق تبصره 6 این لایحه ، دولت مکلف شد از درآمدهای حاصل از صادرات مواد خام و نیمه‌خام معدنی و شیمیایی، مالیات بگیرد. در آیین‌نامه ارائه شده، فهرست مواد نیمه‌ خام همچون متانول، اوره و پلی‌اتیلن ذکر نشده بود. درحالی که حدود 80 درصد از صادرات محصولات پتروشیمی شامل همین سه محصول است.

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ