کد خبر: ۱۸۹۱۶۵
۹:۱۱ - ۱۴۰۱/۲/۲۴

۴ ریسک مالی بزرگ آمریکا : تورم بالا، نوسان سهام، بازارهای کامودیتی و جنگ
گزارش فدرال رزرو از:

۴ ریسک مالی بزرگ آمریکا : تورم بالا، نوسان سهام، بازارهای کامودیتی و جنگ

جدیدترین گزارش فدرال رزرو آمریکا نشان می دهد تورم بالا، نوسان سهام، بازارهای کامودیتی و جنگ اوکراین بزرگترین ریسک ها علیه سیستم مالی بشمار می رود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از رویترز، جدیدترین گزارش فدرال رزرو آمریکا نشان می دهد تورم بالا، نوسان سهام و بازارهای کامودیتی و جنگ در اوکراین بزرگترین ریسک ها علیه سیستم مالی بشمار می رود. نوسانات شدید موجب شده، ارزش سهام در بازارهای مالی آمریکا طی هفته های اخیر با افت شدیدی روبرو شود.

براساس این گزارش، بالا رفتن نرخ بازدهی اوراق قرضه خزانه داری، مشکلات مربوط به جنگ در بازار نفت و سایر عوامل نیز پیش از این سیستم مالی آمریکا را تحت تاثیر منفی قرار داده و تحلیلگران نسبت به افزایش فشارهای تورمی و تبعات جنگ روسیه در اوکراین بر اقتصاد آمریکا هشدار می دهند.

لائل برینارد معاون فدرال رزرو آمریکا گفت: خانوارها و کسب و کارها، میزان استقراض به عنوان درصدی از تولید ناخالص داخلی را کاهش داده است.

فدرال رزرو آمریکا افزایش نرخ بهره را به منظور مقابله با فشارهای تورمی در اولویت قرار داده و شاخص اس اند پی 500 از ابتدای سال 2022 تاکنون بیش از 16.5 درصد و شاخص ترکیبی نزدک نیز بیش از 25 درصد کاهش داشت.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ