کد خبر: ۱۹۲۸۸۵
۰:۰ - ۱۴۰۱/۵/۱۳

آخرین جزئیات عرضه خودرو در بورس کالا + اقدامات خرید و محدودیت ها
مدیر عملیات بازار شرکت بورس‌ کالا مطرح کرد:

آخرین جزئیات عرضه خودرو در بورس کالا + اقدامات خرید و محدودیت ها

مدیر عملیات بازار شرکت بورس‌کالا با اشاره به جزئیات عرضه دو محصول بهمن موتور و آمادگی ایران خودرو و سایپا برای عرضه یک خودرو درباره اقدامات متقاضیان برای خرید و محدودیت ها توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،  عباس یعقوبی درخصوص جزییات عرضه های خودرو در بورس کالا به دنیای‌ اقتصاد گفت: ۲۶ مرداد ۳۵۰ دستگاه فیدلیتی و ۲۵۰ دستگاه دیگنیتی متعلق به بهمن‌ موتور در بورس‌ کالا عرضه می‌شود. ۸۵ دستگاه از این خودروها فیدلیتی ۷ نفره تیپ۲ مشکی و ۹۰ دستگاه فیدلیتی ۷ نفره تیپ۲ سفید است که به قیمت‌ ۷۷۲ میلیون تومان عرضه خواهند شد. همچنین ۸۵ دستگاه فیدلیتی ۵ نفره تیپ‌یک مشکی و ۹۰ دستگاه فیدلیتی ۵ نفره تیپ‌یک سفید به قیمت ۷۵۸.۵ میلیون تومان، ۱۲۵ دستگاه دیگنیتی پرایم مشکی و ۱۲۵ دستگاه دیگنیتی پرایم سفید هر یک به قیمت ۸۲۱.۵ میلیون تومان هم عرضه می‌شوند.

وی افزود: خریداران ملزم به واریز ۹‌ درصد مالیات ارزش‌افزوده بر مبنای قیمت نهایی فروش هستند. هزینه‌هایی مانند مالیات و عوارض شماره‌ گذاری، هوشمند سازی کارت خودرو، خدمات پست، تولید پلاک و شماره‌گذاری و بیمه شخص ثالث باید توسط خریداران به نام شرکت بهمن‌ موتور واریز شود. خریداران برای تحویل خودرو باید یکی از نمایندگی‌های مجاز بهمن‌ موتور را طبق فهرست انتخاب کنند.

این مقام مسئول ادامه داد: سایپا هم برای عرضه خودروی شاهین در بورس‌ کالا اعلام آمادگی کرد. محصول شاهین ۲۴ اسفند گذشته در جلسه هیات پذیرش در بازار اصلی بورس کالا پذیرش شد و میزان و شرایط عرضه به‌زودی اعلام می‌شود. ایران‌ خودرو نیز آماده پذیرش یکی از محصولات در بورس کالا است.

یعقوبی درباره اقدامات متقاضیان برای خرید خودرو در بورس‌کالا توضیح داد: متقاضیان برای خرید خودرو در بورس‌کالا ابتدا باید نسبت به اخذ کد معاملات بورس‌ کالا اقدام کنند که بصورت آنلاین یا حضوری به یکی از کارگزاری‌های مجاز مراجعه و کد بورس‌کالا را دریافت می‌کنند. البته قبل آن باید در سامانه سجام ثبت‌نام کرده و احراز هویت شده باشند. پس از اخذ کد بورس‌کالا، باید نسبت به گشایش حساب وکالتی اقدام کنند تا به بورس‌کالا امکان دهد پس از آنکه خریدار در فرآیند رقابت شرکت و کالا را خریداری کرد، بتواند از آن حساب برداشت کند و به این ترتیب مراحل تسویه انجام شود.

وی اضافه کرد: برای خرید خودرو باید بخشی از قیمت پایه خودرو (براساس اعلام بورس‌کالا) در حساب وکالتی خریدار موجود باشد. زمانی که ثبت‌ سفارش صورت می‌گیرد این مبلغ تا زمان انجام فرآیند حراج در حساب وکالتی مسدود می‌شود. پس از نهایی شدن ثبت‌سفارش خریداران در روزی که عرضه و فرآیند حراج صورت می‌گیرد، خریداران بر مبنای قیمت پایه در فرآیند حراج شرکت و در صورتی که تقاضا از عرضه بیشتر باشد در رقابت شرکت خواهند کرد. مالیات ارزش‌ افزوده‌ای که پرداخت خواهد شد بر مبنای قیمت نهایی است که خریدار در سامانه ثبت و خرید را نهایی کرده است. خریداران باید کلیه هزینه‌های اعلامی را برای خرید خودرو در نظر بگیرند.

یعقوبی درخصوص اعمال محدودیت در خرید خودرو از بورس‌کالا برای متقاضیان گفت: هر کد ملی صرفا مجاز به ثبت‌سفارش روی یکی از کدهای عرضه شده است و صرفا هم امکان خرید یک دستگاه خودرو را دارد. همچنین صدور سند و شماره‌گذاری نیز تنها به اسم خریدار خواهد بود.

تلگرام اصلی بورس پرس :http://t.me/boursepressir

انتهای پیام

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ