کد خبر: ۱۹۷۲۴۹
۰:۰ - ۱۴۰۱/۹/۲

انگلیس با روش ابداعی ایران تحریم نفتی روسیه را دور می‌زند + آمار

انگلیس با روش ابداعی ایران تحریم نفتی روسیه را دور می‌زند + آمار

انگلیس با روش ابداعی ایران و انتقال کشتی به کشتی نفت برای پنهان کردن مبدا محموله‌های نفتی، تحریم‌های روسیه را دور می‌زند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، روزنامه ساندی تایمز اعلام کرد: انگلیس با روش انتقال کشتی به کشتی نفت برای پنهان کردن مبدا محموله‌های نفتی که ایران مبدع آن است، تحریم‌های نفتی روسیه را دور می‌زند و از ماه فوریه تاکنون حداقل 39 محموله نفت روسیه را به ارزش ۲۳۶ میلیون دلار خریداری کرده اما این محموله‌ها به عنوان واردات از سایر کشورها ثبت شده‌اند.

بر اساس این گزارش این اقدام به شرکت‌های کشتی‌رانی امکان می‌دهد تا برای ثبت محموله‌ها بدون ارائه مبدا اصلی بتوانند کشور اعزام کننده را به عنوان منبع اعلام کنند. در این روش، یک محموله با مبدا روسیه اگر توسط یک شرکت آلمانی به بنادر انگلیس آورده شود، می‌تواند با مبدا آلمان ثبت شود.

گزارش‌ها نشان می‌دهد ده‌ها محموله نفت روسیه را که از ماه مارس به بنادر انگلیس وارد شدند و مبدأ آنها آلمان، هلند، لهستان، فرانسه و سایر کشورها ثبت شده، ردیابی شدند و حداقل 13 مورد در ماه ژوئن و جولای به بنادر انگلیس رسیدند.

با این حال، آمار رسمی اداره آمار انگلیس در مورد واردات نفت نشان می‌دهد انگلیس در این ماه‌ها هیچ نفتی از روسیه وارد نکرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ