کد خبر: ۲۰۱۴۷۹
۰:۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۵

گروسی برنامه سفر به تهران در یک ماه آینده داد/ پوسته خالی برجام و تعهدات صفر
در مجلس اروپا:

گروسی برنامه سفر به تهران در یک ماه آینده داد/ پوسته خالی برجام و تعهدات صفر

مدیرکل آژانس با اعلام اینکه برجام به پوسته‌ خالی تبدیل شده و تعهدات ایران به صفر رسیده از برنامه سفر به تهران طی بهمن تا اوایل اسفند خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، رافائل گروسی با حضور در مجلس اروپا خطاب به نمایندگان، گفت: برجام به پوسته خالی تبدیل شده و باید برای این موضوع و سایر مسائل و انجام گفت‌وگوهای سیاسی در فوریه ( بین 12 بهمن تا 9 اسفند) سفری به تهران انجام شود تا پیشرفت‌هایی در مورد مسائل پادمانی حاصل شود.

وی ادامه داد: برنامه های جبرانی ایران و ناشی از رفتار غیرقانونی آمریکا، موجب شد نظارت بازرسان آژانس بر فعالیت‌های اتمی، محدود و منجر به انباشت مواد هسته‌ای شود اما به معنای دسترسی تهران به سلاح اتمی نیست. در این میان کسی مرگ برجام را اعلام نکرده ولی وظایف هم انجام نمی‌شوند و تمام محدودیت‌ها برای چندین بار نقض شده‌اند.

گروسی افزود: میزان اجرای تعهدات ایران در برجام به صفر رسیده و مسئولان اعلام کرده اند به دلیل خروج آمریکا به هیچ کدام از محدودیت‌های هسته‌ای تعریف شده در برجام پایبند نیستند. بنابراین درباره اجرای تعهدات ایران در چارچوب توافقات پادمانی هم تصویر پیچیده‌ای وجود دارد و در برابر انجام برخی تعهدات هنوز نسبت به شفاف‌سازی‌های مهم به آژانس بدهکار است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ