کد خبر: ۲۰۲۲۱۳
۱۲:۵۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۶

مجلس اروپا ممنوعیت تولید خودرو بنزینی و دیزلی از سال ۲۰۳۵ را تصویب کرد
برای ۲۷ کشور عضو :

مجلس اروپا ممنوعیت تولید خودرو بنزینی و دیزلی از سال ۲۰۳۵ را تصویب کرد

مجلس اروپا پیش‌نویس قانونی را تصویب کرد که به فروش خودروهای جدید با موتورهای گازوئیلی و بنزینی تا سال ۲۰۳۵ در ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا پایان می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از رویترز، مجلس اروپا پیش‌نویس قانونی را تصویب کرد که به فروش خودروهای جدید با موتورهای گازوئیلی و بنزینی تا سال ۲۰۳۵ در ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا پایان می‌دهد. این قانون در چارچوب برنامه تاریخی این اتحادیه برای مبارزه با تغییرات اقلیمی است و با وجود مخالفت احزاب راست با ۳۴۰ رای موافق به تصویب رسید.

براساس این گزارش، کریمه دالی بوم شناس و رئیس انجمن حمل و نقل مجلس اروپا پس از تصویب این طرح گفت: به توافقی تاریخی دست یافته که دو دشمن، خودرو و آب و هوا را برای همیشه آشتی می دهد.

با رای مجلس اروپا انتظار می رود سرمایه گذاری‌های جدیدی روی خودروهای الکتریکی در سطح قاره صورت گیرد. همچنین امکان دارد به زودی شرکت های بزرگ خودروسازی اروپا تولید با موتورهای بنزینی و گازوئیلی را برای همیشه متوقف کنند. 

مجلس اروپا قصد دارد تولید دی اکسید کربن خودروها در قاره سبز تا سال ۲۰۳۵ به صفر برسد.  با وجود تدابیر ویژه شرکت‌های خودروسازی، خودروهای گازوییلی و بنزینی همچنان یکی از مهم ترین عوامل آلودگی و تولید کربن در هوا هستند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ