کد خبر: ۲۲۰۹۴۰
۰:۰ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۱

پیگیری وزارت صنعت برای توسعه ساخت داخل و حذف قیمت‌گذاری دستوری
وزیر اعلام کرد:

پیگیری وزارت صنعت برای توسعه ساخت داخل و حذف قیمت‌گذاری دستوری

وزیر صنعت با اشاره به پیگیری توسعه ساخت داخل و حذف قیمت‌گذاری دستوری، استفاده از خودروی برقی را صرفه جویی در بنزین دانست.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، عباس علی آبادی در حاشیه مراسم افتتاح خط تولید خودروی ریرا متعلق به شرکت ایران‌ خودرو، گفت: وزارت صنعت توسعه ساخت داخل و حذف قیمت‌گذاری دستوری را دنبال می‌کند. از این رو تولیدات باید آنقدر با کیفیت و با قیمت مناسب باشد تا مردم خودروی داخلی را انتخاب کنند.

وی افزود: دولت تعرفه واردات خودرو را یک درصد قرار داده که در حدود صفر است. ضمن اینکه تحولات باعث فناوری کاهش قیمت تجهیزات خودروهای برقی شده است. به گونه ای که در اول مسیر یک میلیون وات باتری ۳۰۰ یورو بود که اکنون به ۱۰۰ یورو رسیده است.

این مقام مسئول ادامه داد: دولت با سیاست ها و امتیازها درصدد است مردم به سمت خودروهای برقی بروند که حرکتی اقتصادی و کیفی برای بهبود هوای شهر و کاهش مصرف سوخت است.

به گفته علی آبادی، خودروی برقی هر چند با برق خورشیدی ‌و قیمت آزاد باشد، صرفه جویی در بنزین است حتی استفاده از خودروهای برقی با برق تجاری نیز در مقایسه با سوخت بنزینی ارزان تر خواهد بود. همه نهادها از جمله وزارت نفت و نیرو باید همکاری کنند تا این خودروها به ثمر بنشیند. طبق سیاست ها مانعی برای واردات وجود ندارد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ