کد خبر: ۲۲۰۹۴۷
۰:۰ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۱

آیین نامه واردات خودرو جانبازان اصلاح شد

آیین نامه واردات خودرو جانبازان اصلاح شد

آیین نامه اجرایی واردات خودرو سواری توسط جانبازان با مواردی چون حذف شرط عدم فروش، اصلاح و از سوی معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، آئین نامه اجرایی واردات خودرو سواری توسط جانبازان موضوع بند و تبصره ۷ ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل اصلاح و از سوی مخبر معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد که از مهم‌ترین موارد اصلاحی، حذف شرط عدم امکان فروش رسمی، عادی و وکالتی تا پنج سال است.

بر اساس این گزارش، طبق این مصوبه ۱۱ بهمن هیئت وزیران و به پیشنهاد بنیاد شهید و به استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی، آئین نامه اجرایی بند و تبصره ۷ ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل اصلاح می‌شود.

۱- تبصره الحاقی به ماده ۱۰

نظام اولویت دهی امکان واردات خودرو توسط جانبازان متناسب با درصد جانبازی و همچنین منابع و ظرفیت‌های موجود خواهد بود.

۲- در بند یک ماده ۱۷ پس از عبارت قطع نخاع عبارت یا نابینایی دو چشم یا ترکیب دو آسیب از آسیب‌ها اضافه و تبصره ای به ماده الحاق می‌شود.

جانبازان می‌توانند با توجه به غیرتجاری، بودن بدون کارت بازرگانی پس از ثبت سفارش با تشخیص و تأیید بنیاد شهید و امور ایثارگران راساً نیز اقدام به واردات خودرو طبق شرایط بند یک این ماده نمایند مشروط به اینکه خودروی وارداتی دارای تأییدیه های فنی سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان ملی استاندارد و خدمات پس از فروش باشد.

۳- ماده ۲۰ حذف شد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ