کد خبر: ۲۲۰۹۷۰
۰:۰ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۲

قیمت کارخانه‌ای خودرو تغییر نمی‌کند/ وضعیت مطلوب تولید
وزارت صنعت:

قیمت کارخانه‌ای خودرو تغییر نمی‌کند/ وضعیت مطلوب تولید

وزارت صنعت در خصوص افزایش قیمت خودرو در سال آینده، اعلام کرد: نرخ کارخانه‌ای محصولات افزایش نمی یابد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، وزارت صنعت در خصوص پاسخ منوچهر منطقی معاون صنایع حمل و نقل به پرسش مجری مبنی بر افزایش قیمت خودرو در سال آینده در برنامه تلویزیونی، اعلام کرد: این پاسخ ناظر بر مقدمات و اظهارات قبلی وی از ابتدا تا انتهای برنامه بوده و توضیحات تکمیلی مغفول واقع شده است.

منظور از پاسخ خیر، روند افزایش قیمت خودرو در بازار است نه قیمت کارخانه‌ای خودرو. چرا که قیمت خودرو در بازار تابع عواملی نظیر افزایش تورم در سال آینده، پیش بینی روند افزایش نرخ ارز درپی وقوع اتفاقات اخیر که باعث افزایش میانگین ۸۰۰ تومانی نرخ ارز شده، رشد نقدینگی، میزان منابع ارزی قابل تخصیص از سوی بانک مرکزی به حوزه خودرو و اخبار تحولات منطقه است که در صورت عدم کنترل این موارد بر بازار خودرو اثر خواهد گذاشت.

میزان تولید خودرو در ماه‌های پایانی سال در وضعیت مطلوبی قرار دارد و این مسیر برای تقویت عرضه در بازار به‌صورت مستمر تحت نظارت و پایش قرار دارد. وزارت صنعت در راستای تدابیر ویژه دولت برای بهبود فضای کسب و کار و معیشت، اهتمام را نسبت به کنترل قیمت خودرو و رفاه حال مردم به کار بسته و افزایش داده است.

بدون شک، روند قیمت هر کالا یا خدمت در بازار از متغیرهای اصلی اقتصادی نظیر آنچه ذکر شده اثر می‌پذیرد که در فرصت بسیار کوتاه برنامه زنده قابل تحلیل و بررسی نیستند اما انتظارات کاهشی یا افزایش در قیمت هر کالا، ناشی از عوامل دیگری می‌تواند باشد که نباید صرفا بر اساس یک پاسخ مختصر که در زمان بسیار کوتاه مطرح شده تحلیل شوند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ