کد خبر: ۲۲۰۹۷۸
۸:۰ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۳

خرید کالا، تجهیزات و ماشین‌آلات از پرداخت حق‌بیمه معاف شد

خرید کالا، تجهیزات و ماشین‌آلات از پرداخت حق‌بیمه معاف شد

با مصوبه حوزه دادستانی تهران، خرید کالاها، اقلام مصرفی، تجهیزات و ماشین‌آلات از پرداخت حق بیمه معاف شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، دادستانی تهران طی نامه‌ای پنج بندی به کمیته حقوقی قضائی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، کمیسیون اصل ۹۰ مجلس و سازمان تأمین اجتماعی، خرید کالاها، اقلام مصرفی و تجهیزات و ماشین‌آلات را از پرداخت حق بیمه معاف دانست.

همچنین طبق این مصوبه، خرید خدمات از کارگاه‌های ثابت دارای شناسه ملی یا کد کارگاهی، باید از حساب شرکت کسر و در کاربرگ ۳ درج و به کارگاه ثابت فروشنده خدمات، منتقل شود.

در این مصوبه آمده به موجب جلسه رفع مشکلات ناشی از نحوه اجرای مواد ۳۸ و ۴۷ قانون تأمین اجتماعی توسط بازرسان سازمان تأمین اجتماعی و کارفرمایان تشکیل و مصوبات به این صورت ایفاد می‌شود:

۱- مقرر شد مصوبات ستاد تسهیل و کارگروه‌های آن توسط سازمان تأمین اجتماعی اجرا و در صورتی که به هر دلیل مصوبه‌ای توسط سازمان تأمین اجتماعی مغایر قوانین و مقررات تشخیص داده شود باید ظرف دو هفته مراتب به ستاد اعلام و در غیر این صورت نسبت به اجرای مصوبه بر طبق تبصره ماده ۵ آئین نامه ماده ۶۱ قانون رفع مواقع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی اقدام کند.

۲- در خصوص فرایند تقسیط بدهی حق بیمه پرسنل واحدهای تولیدی سازمان تأمین اجتماعی در مواردی که راسا نسبت به تقسیط اقدام می‌کند تا سه مرحله نسبت به این مهم اقدام شود.

۳- سازمان تأمین اجتماعی و مؤسسه حسابرسی باید نظارت عالیه بر امر بازرسی دفاتر قانونی را بر عهده داشته و با انجام وظایف با استفاده از خدمات حسابداران رسمی واحد صلاحیت و مجرب برای استانداردهای حسابرسی رعایت و استاندارد خدمات مرتبط با اجرای روش‌های توافقی رسیدگی به اطلاعات مالی با توافق بین مؤسسه حسابرسی و صاحب‌کار و حسابرس، خدمات قانونی را بر اساس تصویب نامه ستاد اقتصاد مقاومتی انجام دهد.

۴- خرید کالاها اقلام مصرفی تجهیزات ماشین آلات مشمول کسر حق بیمه نشده و خرید خدمات از کارگاه‌های ثابت دارای شناسه ملی یا کد کارگاهی در کاربرگ شماره ۳ درج شود. همچنین سازمان تأمین اجتماعی بر اساس این مصوبات طی بخشنامه‌ای به کلیه واحدهای اجرایی و مؤسسات حسابرسی و ادارات تابعه، مراتب را جهت اجرا ظرف دو هفته ابلاغ کرد.

۵- در خصوص سایر موضوعات مدنظر جهت بررسی که توسط رضایی عضو کمیسیون قضائی اتاق بازرگانی استان خراسان رضوی به صورت مکتوب به معاونت بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی اعلام می‌شود، معاونت ضمن بررسی و عند الزوم تشکیل جلسه موارد مورد تأیید را اجرا و سایر موارد را با ذکر دلیل و مستندات قانونی به ارسال کننده نامه اعلام دارد.

خرید کالا، تجهیزات و ماشین‌آلات از پرداخت حق‌بیمه معاف شد

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ