کد خبر: ۲۲۰۹۸۹
۹:۹ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۳

عرضه اوراق با سود ۳۰ درصدی موقتی و فقط تا ۲۸۰ هزار میلیارد تومان است!
وزیر اقتصاد اعلام کرد:

عرضه اوراق با سود ۳۰ درصدی موقتی و فقط تا ۲۸۰ هزار میلیارد تومان است!

وزیر اقتصاد انتشار ۲۸۰ هزار میلیارد تومان اوراق گواهی خاص با نرخ سود ۳۰ درصدی را سیاست موقت بانک مرکزی دانست که به محض خاتمه سقف، ادامه نخواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، احسان خاندوزی در خصوص تداوم انتشار اوراق گواهی خاص با نرخ سود ۳۰ درصدی برای ماه‌های آینده، گفت: قرار نیست این سیاست ادامه‌دار باشد. انتشار این اوراق سیاست موقت بانک مرکزی است و تا سقف مشخصی عرضه می‌شود. به محض خاتمه سقف تعیین شده، فروش اوراق ادامه نخواهد داشت.

بر اساس این گزارش، عرضه ۲۸۰ هزار میلیارد تومان اوراق گواهی سپرده خاص با نرخ ۳۰ درصدی در بانک‌ها از چهارشنبه ۱۱ بهمن‌ آغاز شد و به مدت ۷ روز کاری ادامه داشت.

خاندوزی ۱۰ بهمن در خصوص علت انتشار اوراق سپرده خاص با نرخ سود ٣٠ درصد گفته بود در ماه‌های پایانی سال، تقاضای پول برای سرمایه در گردش افزایش می‌یابد. از سوی دیگر تنگناهایی برای اختصاص اعتبارات و تسهیلات نیز وجود دارد. لذا انتشار این اوراق کمک می‌کند نقدینگی لازم برای پروژه‌های خاص با بازدهی بالا، تامین شود و همزمان برای مردم جذابیت ایجاد کند، این طرح کمک می‌کند. این اقدام از یک سو به اختصاص سرمایه‌ها در خدمت تولید کمک می‌کند و از سوی دیگر به کاهش نقدینگی و مهار تورم منجر خواهد شد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ