کد خبر: ۲۲۱۰۲۹
۹:۲۷ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۴

نوسان شاخص بورس طبیعی است / انتقاد از تعبیر ریزش و سقوط !
وزارت اقتصاد:

نوسان شاخص بورس طبیعی است / انتقاد از تعبیر ریزش و سقوط !

وزارت اقتصاد، احیای اعتماد سهامداران را مهم‌ترین رویکرد دو ساله دولت در قبال بورس دانست و اعلام کرد: نوسانات شاخص طبیعی بوده و تعبیر هر نوسانی به ریزش و سقوط درست نیست.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، وزارت اقتصاد در واکنش به گزارش دنیای‌اقتصاد با عنوان "بورس پس‌‌‌‌‌‌‌ از مداخله بد‌‌‌‌‌‌‌موقع" اعلام کرد: احیای اعتماد سهامداران، مهم‌ترین رویکرد دولت در قبال بورس است و اقداماتی نیز در این راستا انجام شده‌ اما به هر حال نوسانات بورس امری طبیعی است و اینکه هر نوسانی به ریزش و سقوط تعبیر شود، درست نیست.

در تحلیل روند روزانه، اقداماتی که دولت در دو سال‌گذشته برای بازگشت اعتماد سرمایه‌گذاران و حفظ حقوق سهامداران انجام‌ داده را باید لحاظ کرد. دولت علاوه‌بر تعریف و اجرای بسته‌های حمایتی تلاش‌ کرده با اقداماتی در راستای پیش‌بینی‌پذیر‌کردن اقتصاد و کاهش نااطمینانی‌‌‌‌‌‌‌ها، ثبات نسبی را به اقتصاد بازگرداند تا متاثر از آن وضعیت بورس نیز با ثبات شود.

در همین حال اقداماتی همچون تاکید بر متنوع‌سازی ابزارهای سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذاری‌های غیر‌مستقیم و تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی از بازار سرمایه در این دولت انجام شده‌ است.برای نمونه می‌توان توسعه کمی و کیفی صندوق‌های سرمایه‌گذاری و طراحی صندوق‌های سرمایه‌گذاری جدید، پذیره‌‌‌‌‌‌‌نویسی شرکت‌های سهامی عام پروژه به‌منظور تامین مالی پروژه‌های کلان اقتصادی از بورس، تسهیل پذیرش شرکت‌های دانش‌بنیان در بورس و فرابورس، تسهیل‌گری و کاهش مدت‌‌‌‌‌‌‌زمان فرآیندهای افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی و فرابورسی، متنوع‌‌‌‌‌‌‌سازی روش‌های تامین مالی مسکن و ثبات بازار سرمایه، طراحی نسل جدید الگوریتم‌ها و هشدارهای نظارتی (بورس‌بان)، تعیین‌تکلیف متوفیان سهام عدالت، توسعه بر‌‌گزاری مجامع الکترونیکی و واریزهای منظم صندوق توسعه‌ملی به صندوق تثبیت اشاره کرد.

معرفی و طراحی ابزارهای جدید در راستای تنوع‌بخشی به سبد سرمایه‌گذاری آحاد جامعه، پرداخت سود سهام و تسویه سودهای معوق، بیمه‌کردن سبد سهام اشخاص حقیقی در راستای حمایت از بازار سرمایه، ایجاد امکان توثیق الکترونیکی سهام، اصلاح ساز و کارهای صندوق‌های ETF دولتی، اصلاح آیین‌نامه اجرایی آزادسازی سهام عدالت و... مجموعه اقداماتی است که در جهت حمایت از بازار سرمایه انجام‌ شده یا در دست انجام است. در سوی دیگر شاهد بهبود شاخص‌های کلان اقتصادی بوده که در رفع نااطمینانی‌ها و ایجاد ثبات اقتصادی و به‌دنبال آن ثبات بازار سرمایه اثرگذار است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

نظرات بینندگان
» س | ساعت ۱۳:۳ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۴
0
0
پاسخ
خدا کنه دروغت راست باشه
» علی کرمیان | ساعت ۱:۲۲ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۵
0
0
پاسخ
آقای رئیسی چراعرضه اولیه بمولدراگران فروختید؟
» مریم | ساعت ۱۱:۱۴ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۵
0
0
پاسخ
بله
حال بورس به نفع دولت خوبه .
معلوم نیست ازسال 99دلار بیش از،چهار برابر شده چرا کالاهای بورس قیمتش نصف شده دارو اینهمه گرون شده چرا سهام داروی از 12هزارتومن به 5هزارتومن رسیده.
؟؟؟؟؟!!!!!
» ناشناس | ساعت ۱۳:۴۲ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۵
0
0
پاسخ
کملاصحیح می فرمایید،همان قیمت اجناس که گران نیستندملت توانایی خریدندارندحاکمان که دارند،کسانی که تادیروزگدایی می کردندحالاخدایی که دارند،سخن آخرشماکه درتمام امورمملکت رارهاکرده ایدوفقط منافع خودتان رامی بینیدمی شودبورس راهم ره کنید.وکاری به کارآن نداشته باشید.شایدملت بهتربتوانندآن رااداره کنند
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ