کد خبر: ۲۶۴۴۲
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۷

وزیر اقتصاد: سال ۹۴ سخت ترین سال کشور به لحاظ بودجه ای بود

وزیر اقتصاد: سال ۹۴ سخت ترین سال کشور به لحاظ بودجه ای بود

وزیر اقتصاد در جمع کارکنان خزانه داری کل کشور با بیان اینکه امسال سخت ترین سال به لحاظ بودجه ای در کشور بود، گفت: دو تکانه تحریم و کاهش شدید قیمت نفت سبب کندی دستیابی به رشد اقتصادی پیش بینی شده شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، علی طیب نیا در نشست قدردانی از کارکنان خزانه داری کل کشور، با بیان اینکه بودجه یک صورتحساب نیست که درآمدها و مخارج دولت در آن پیش بینی می شود، افزود: اجرای درست بودجه یکی از مهمترین ارکان مدیریت اقتصاد کشور نیز است.

وی به نقل از (شادا)، تصریح کرد: در نوسان‌های اقتصادی، بودجه مهمترین سندی است که در اختیار همه دولتهاست و اتخاذ سیاست های مناسب در شرایط رکود یا تورمی را ممکن می سازد.

طیب نیا تاکید کرد: همه اهداف دولت از جمله تخصیص کارآمد منابع، مقابله با نوسانات اقتصادی و توزیع درآمد از طریق بودجه محقق می شود.

وی با اشاره به اینکه وزارت اقتصاد در دو سال گذشته با تدوین برنامه ای جامعه توانست اقدامات بنیادی و موثری برای حداکثر سازی بهره وری در بخش خزانه انجام دهد، گفت: با بودجه‌ای که در مجلس در حال رسیدگی است و گشایش هایی که در پساتحریم در پیش است امیدواریم در سال پیش رو به رشد اقتصادی شایسته مردم ایران دست یابیم.

وی، اجرای طرح جامع مالیاتی، پروژه خزانه داری الکترونیکی، نظام نوین گمرکی، بهبود محیط کسب و کار، مولدسازی دارایی های دولت و پروژه مدیریت بدهی های دولت را از جمله اقدامات وزارت اقتصاد در سال 94 برشمرد.

وزیر اقتصاد همچنین با اشاره به اراده جدی دولت برای شناسایی دقیق و ساماندهی وضعیت بدهی های دولت، افزود: به دنبال ایجاد بازار بدهی‌ها هستیم و امیدواریم از این طریق مشکلات نظام بانکی را کاهش دهیم.

در ادامه این نشست معاون هزینه و خزانه دار کل کشور با ارائه گزارشی از عملکرد این معاونت در سال 94، برنامه های سال آینده مجموعه معاونت هزینه و خزانه داری کل کشور را تشریح کرد.

سیدرحمت اله اکرمی، ایجاد بازار بدهی، اسناد خزانه، اوراق مشارکت، اوراق تسویه و صکوک اجاره را از جمله مهمترین اقدامات معاونت هزینه و خزانه داری کل کشور برشمرد.

در این نشست همچنین مدیران معاونت هزینه و خزانه داری کل کشور به تشریح اقدامات و فعالیت‌های سال مالی 94 در بخش مدیریت خود پرداختند.


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ