کد خبر: ۴۴۹۹۹
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۵

مواضع سازمان بورس درباره مپنا/ زمان احتمالی بازگشایی نماد بعد از غیبت ۸ ماهه

مواضع سازمان بورس درباره مپنا/ زمان احتمالی بازگشایی نماد بعد از غیبت ۸ ماهه

سازمان بورس در مورد ترکیب سهامداری و هیات مدیره مپنا شفاف سازی کرد تا نماد این شرکت ۱۰۰۰ میلیارد تومانی بعد از حدود ۸ ماه آماده بازگشایی نماد شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در حالی نماد مپنا از اواخر تیرماه تاکنون به دلیل مسائل مروبوط به ترکیب سهامداری و هیات مدیره و رای دادگاه شعبه 19 درباره زیر مجموعه آستان قدس یعنی مهاب قدس مبنی بر برگشت مالکیت 47 درصدی به دولت ( وزارت نیرو ) بسته مانده که با اعلام مواضع و نکات سازمان بورس ، این شرکت آماده بازگشت به بورس شد.

پیگیری های بورس پرس نشان می دهد زمان احتمالی بازگشایی "رمپنا" در هفته جاری و احتمالا" طی یکی دو روز آخیر خواهد بود.

براساس این گزارش، این شرکت 1000میلیارد تومانی درحالی بعد از تقسیم سود 25 تومانی در مجمع 7 آذر، گزارش 9 ماهه سال جاری را با افزایش 3 درصدی سود اعلام کرده ( از 501 به 523 ریال) که برای هر سهم سال مالی آینده 527 ریال سود در نظر گرفته که تنها یک درصد بیشتر از سود 523 ریالی سال جاری است.

در این میان سازمان بورس از این شرکت خواسته بود در مورد ترکیب هیات مدیره و آینده سهامداری نامه ایی به سازمان بورس دهد اما به علت اعلام مسئولان شرکت مبنی بر عدم امکان تعهداتی که به سهامداران عمده مربوط است، این نامه داده نشده است.

با این حال سازمان بورس امروز نکاتی را به شرح زیر اعلام کرد تا امکان بازگشایی نماد مپنا بعد از حدود 8 ماه دوری فراهم شود.