کد خبر: ۵۱۶۹۸
۱۶:۲ - ۱۳۹۶/۳/۲۶

رای به ثابت ماندن نرخ بهره بین بانکی و پیش بینی نرخ تورم تا پایان ۲۰۱۷
در نشسست بانک مرکزی انگلیس انجام شد:

رای به ثابت ماندن نرخ بهره بین بانکی و پیش بینی نرخ تورم تا پایان ۲۰۱۷

کمیته سیاست های پولی بانک مرکزی انگلیس پنجشنبه به رغم افزایش نرخ تورم، به ثابت ماندن نرخ بهره بین ‌بانکی رای داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،به نقل از اسکای نیوز، اگرچه کارشناسان اقتصادی بر این باور بودند کمیته سیاست های پولی بانک مرکزی انگلیس با رای بالایی به ثابت نگه داشتن نرخ بهره بین بانکی که هم اینک 0.25 درصد است، رای می دهد اما در جریان نشست دیروز از 8 عضو این کمیته تنها پنج نفر به ثابت نگه داشتن این نرخ رای مثبت و سه نفر رای مخالف دادند.اعضاء مخالف، خواهان افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره بین بانکی، پس از 10 سال ثابت ماندن این نرخ از سال 2007 بودند.

رای بانک مرکزی به ثابت نگه داشتن نرخ بهره، به یک مو بند بود. اگر تنها یک نفر به افزایش نرخ بهره رای می داد، آراء تقسیم می شد و در چنین شرایطی رئیس بانک مرکزی باید نظر نهایی را اعلام می کرد.هر چند چشم انداز افزایش نرخ بهره بانک مرکزی به زودی رخ نخواهد داد اما پیش بینی می شود این امر زودتر از موعد، اتفاق بیفتد.

در جریان نشست بانک مرکزی انگلیس، همچنین پیش بینی شد نرخ تورم تا پایان پاییز سال جاری، از مرز 3 درصد تجاوز کند.بانک مرکزی انگلیس پیش از این پیش بینی کرده بود نرخ تورم در سال 2017، 2 درصد خواهد بود با این حال طبق آخرین گزارش دفتر آمار ملی انگلیس نرخ تورم در ماه گذشته از 2.7 درصد به 2.9 درصد افزایش یافت.

در گزارش کمیته سیاست های پولی بانک مرکزی انگلیس آمده است: پیش بینی می شود نرخ تورم از میزان تعیین شده تجاوز کند و به مدت سه سال آینده باقی بماند.در همین حال تصمیم کمیته سیاست پولی بانک مرکزی انگلیس برای ثابت نگه‌داشتن نرخ بهره سبب تقویت ارزش پوند در برابر دلار شد.

بنابر این گزارش،ارزش پوند انگلیس در بازار مبادلات ارزی عصر پنجشنبه با یک سنت افزایش ، 1.28 دلار معامله شد.پوند انگلیس به دنبال ناکامی دولت محافظه کار در انتخابات سراسری هفته گذشته و افزایش نرخ تورم کاهش چشمگیری را تجربه کرده بود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ