کد خبر: ۷۴۱۶۵
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۳

پیش بینی رشد ۱۰ درصدی تولید خودرو و مهمترین فرصت ها و تهدیدات
مرکز پژوهش های مجلس برآورد کرد:

پیش بینی رشد ۱۰ درصدی تولید خودرو و مهمترین فرصت ها و تهدیدات

مرکز پژوهش های مجلس با پیش بینی رشد ۱۰ درصدی تولید شرکت های خودروساز در سال جاری ، مهمترین فرصت ها و تهدیدات این صنعت را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مرکز پژوهش های مجلس در کنار انتشار گزارش هایی در مورد درصد رشد اقتصادی سال جاری و وضعیت بازار مسکن و صنعت سیمان و...، اعلام کرد شرکت‌های خودروساز طی سال 96 با کاهش حدود 3 درصدی تولید در خودروهای سواری روبرو خواهند شد.

براساس این گزارش ، عملکرد سه شرکت اصلی تولید کننده خودرو (ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو) نشان دهنده رشد 15.3 درصدی تولیدات در 6 ماهه اول سال جاری است با این حال، پیش بینی هر یک از شرکت‌ها از تولید سال 96 نشان می‌دهد این شرکت ها ، در مجموع حدود 3 درصد کاهش تولید برای خودروهای سواری سال جاری پیش بینی می کنند.

در مجموع و براساس عملکرد 6 ماهه، پیش بینی عملکرد شرکتهای خودروساز و تجربه سالیان اخیر نشان می‌دهد تولیدات خودرو در سال جاری حدود 10 درصد رشد خواهد داشت.

مهمترین فرصت ها و تهدیدات

صنعت خودروسازی در کوتاه مدت و میان مدت با تهدیدها و فرصت هایی مواجهه است که می تواند رشد آن را تحت تأثیر قرار دهد. مهمترین فرصت هایی این صنعت انجام برخی سرمایه گذاری های جدید با شرکای خارجی و در شرف بهره برداری بودن بعضی از آنها و نیز وضع مقررات و تعرفه‌های جدید بر واردات محصولات این صنعت است.

مهمترین تهدیدات نیز تأثیر افزایش نرخ ارز با توجه به ارزبری نسبتاً بالای این صنعت و ناتوانی برخی از محصولات و حتی شرکت ها در رعایت کردن استانداردهای 72 گانه جدید سازمان استاندارد ایران است. علاوه بر این صنعت خودروسازی نظیر سال های اخیر امکان بهره برداری از ظرفیت های مازاد را نیز نخواهد داشت.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ