کد خبر: ۷۷۵۵۳
۹:۵۰ - ۱۳۹۷/۱/۲۶

آمریکا و اروپا درباره برجام به توافق نزدیک شده‌اند/ مورد اختلاف
مقام ارشد وزارت امور خارجه آمریکا:

آمریکا و اروپا درباره برجام به توافق نزدیک شده‌اند/ مورد اختلاف

یک مقام ارشد وزارت امور خارجه آمریکا گفت: آمریکا و اروپا به توافقی درخصوص چگونگی موضع‌گیری نسبت به برنامه موشک‌های بالستیک ایران نزدیک شده‌اند اما همچنان برسر یک موضوع اختلاف نظر دارند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از بلومبرگ، دیپلمات‌های اروپایی دیدارهای هفته گذشته با مقام‌های آمریکایی را موفقیت‌آمیزتر از نشست‌های پیشین ارزیابی کرده‌اند و این موضوع، احتمال دستیابی به توافقی در خصوص برجام را قوت بخشیده است.اما جزئیات بیشتری از مذاکرات جاری میان مقام‌های اروپایی و آمریکایی در این رابطه منتشر نشده است.

یک مقام ارشد وزارت امور خارجه آمریکا گفت: طرف‌ها به توافقی درخصوص چگونگی موضع‌گیری نسبت به برنامه موشک‌های بالستیک ایران نزدیک شده‌اند اما همچنان برسر موضوع بند انقضاء در برجام اختلاف نظر دارند.

بنابراین گزارش،بند انقضاء اصطلاحی است که دولت آمریکا و برخی رسانه‌های غربی، آن را برای برخی محدودیت‌های موقت اعمال شده بر برنامه‌های هسته‌ای ایران به کار می برند. کاخ سفید به دنبال دائمی کردن این محدودیت هاست اما تلاش ها برای جلب رضایت دیگر طرف ها تاکنون بی نتیجه بوده است.

ترامپ مطابق با قانون مصوب کنگره این کشور تا تاریخ 22 اردیبهشت فرصت دارد در رابطه با تداوم تعلیق تحریم ها علیه ایران تصمیم گیری کند،وی این اقدام را منوط به تحقق خواسته های گزاف خود دانسته است.مقام های ایرانی بارها تاکید کرده اند امور دفاعی و نظامی را قابل مذاکره نمی دانند و پای میز مذاکره مجدد برجام نخواهند نشست.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ