کد خبر: ۷۷۶۱۹
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۷/۱/۲۷

نتیجه مجمع مپنا با افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی از سود انباشته و تغییر سال مالی

نتیجه مجمع مپنا با افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی از سود انباشته و تغییر سال مالی

مجمع فوق العاده مپنا که با حاشیه مربوط به اعتراض نماینده سهام عدالت همراه بود به افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی از سود انباشته و تغییر سال مالی رای داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جریان مجمع فوق العاده مپنا که دیروز با حضور 92.7 سهامداران تشکیل شد، نماینده سهام عدالت اعتراض کرد که با توجه به حکم دادگاه و ابطال هیات مدیره سهامدار عمده شرکت آب و برق صبا هیات مدیره ندارد و نمی تواند نماینده معرفی کند. بنابراین مجمع از اکثریت می افتد.

شرکت مذکور اعلام کرد وکالت محضری دارد و از لحاظ قانونی مشکلی ندارد.

در ادامه نماینده سهام عدالت خواستار ارائه مستندات لازم به نماینده بورس شد که نماینده بورس خواستار ارائه آن به رییس مجمع شد و اعلام کرد مسوولیت آن برای احراز نمایندگان، به عهده ریاست مجمع است و پس از احراز آن از طرف ریاست مجمع به سازمان ارائه خواهد شد.

در ادامه جولا ریاست مجمع اعلام کرد دعوای سهامداران عمده مربوط به این مجمع نیست و اجازه دهید مجمع مپنا به دستور کار خود بپردازد.

سپس مجمع وارد دستور جلسه شد و در اولین تصمیم، افزایش سرمایه از 1000 میلیارد تومان به 2000 میلیارد تومان از سود انباشته مطرح شد. این افزایش برای اصلاح ساختار مالی، بهبود نسبت مالکانه و سرمایه گذاری های انجام شده قبلی از جمله نیروگاه سنندج و مپنا تورکیش و... است که مورد تصویب مجمع قرار گرفت.

در دستور جلسه بعدی هم سال مالی "رمپنا"  از 29 اسفند به 31 فروریت کرد و مقرر شد یک مجمع سالیانه برای 29 اسفند 96 و یک مجمع یک ماه برگزار  شود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ