کد خبر: ۷۷۶۲۰
۰:۲۸ - ۱۳۹۷/۱/۲۸

تلاش مضاعف بورس کالا برای صنایع بالادست و پایین دست
مدیرعامل مطرح کرد:

تلاش مضاعف بورس کالا برای صنایع بالادست و پایین دست

مدیرعامل بورس کالا گفت: این بورس پیوند دهنده بخش واقعی اقتصاد و بخش مالی است و در سال جاری از هیچ گونه تلاشی در مهیا کردن بستری قابل اتکا برای صنایع بالادست و پایین دست دریغ نخواهیم کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،حامد سلطانی نژاد در حاشیه مراسم افتتاحیه یازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه گفت: در نمایشگاه سال جاری ارکان و نهادهای بازار سرمایه همانند یک سوپر مارکت مالی آخرین دستاوردها را به فعالان و علاقه مندان ارائه می دهند و فاینکس فرصتی مناسب برای ارائه خدمات مبتنی بر فرهنگ سازی و آموزش به شمار می رود.

وی افزود: ریسک و بازده دو مفهومی هستند که از فرهنگ اقتصادی ما مغفول مانده اند. از این رو، استفاده از ابزارهای مالی برای پوشش ریسک و همچنین کسب بازده باید در نمایشگاه آموزش داده شود. در این زمینه کارگاه های آموزشی و همچنین آموزش معاملات قراردادهای مشتقه از طریق یک نرم افزار مجازی در غرفه بورس کالا به علاقه مندان ارائه می شود.

این مقام مسئول اظهار داشت: بورس کالا نهادی است که پیوند دهنده بخش واقعی اقتصاد و بخش مالی است، در این بین فعالان حوزه کالایی در عرصه واقعی اقتصاد از کاستی هایی رنج می برند که بورس کالا می تواند از طریق ابزارهای مالی و همفکری با آنها، مسیری جدید و کارآمد را در مقابل این فعالان قرار دهد.

سلطانی نژاد در خصوص نقش بورس کالا در حمایت از کالای ایرانی نیز گفت: بورس کالا بستری را برای فعالان صنایع و تولیدکنندگان مهیا کرده که محصول بهتر و باکیفیت تر در کنار محصولات بی کیفیت قرار نگیرد به طوری که اقبال از تولیدات ایرانی مرغوب بیشتر و قیمت های آن نیز واقعی کشف می شود. براین اساس، مکانیسم بورس کالا یک انگیزه مضاعف برای تولید باکیفیت تر خواهد بود و از طرفی کشف قیمت ها براساس نظام عرضه و تقاضا نیز یکی دیگر از رسالت هاست که برای تولیدکنندگان جذابیت دارد.

وی ایجاد شفافیت و رقابت به همراه تامین مناسب مواد اولیه تولید برای تولیدکنندگان را یکی از اهداف و ویژگی های اصلی معامله در بورس کالا اعلام کرد و گفت: در همین راستا در سال جاری از هیچ گونه تلاشی به منظور مهیا کردن بستری قابل اتکا برای صنایع بالادست و پایین دست دریغ نخواهیم کرد تا شاهد بازگشت رونق به تولید، انتخاب کالای ایرانی به عنوان گزینه نخست مردم و جهش نرخ اشتغال در سال ۹۷ باشیم.

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ