کد خبر: ۷۷۶۲۳
۰:۰ - ۱۳۹۷/۱/۲۸

مقایسه عملکرد بانکها نسبت به بازارسرمایه/ 90درصد مردم بورس را نمی شناسند
مدیرعامل تامین سرمایه تمدن مطرح کرد:

مقایسه عملکرد بانکها نسبت به بازارسرمایه/ 90درصد مردم بورس را نمی شناسند

مدیرعامل تامین سرمایه تمدن گفت: بانک‌ها از بازار سرمایه ضعیف‌تر عمل می‌کنند اما شناخته‌ شده‌تر هستند بنابراین نهادهای سرمایه گذاری برای شناساندن بازار سرمایه به مردم در ساخت برنامه ها مشارکت کنند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمودرضا خواجه نصیری در اختتامیه آکادمی بورس گفت: بازار سرمایه در ایران به خوبی معرفی نشده و نهادهای سرمایه‌گذاری در بورس نیز برای معرفی آن تلاش چندانی نکرده‌اند به همین دلیل بازار سرمایه برای ۹۰ درصد مردم ایران ناشناخته مانده است.

وی افزود: کارشناسان و تحلیلگران بزرگی داریم اما هنوز نتوانستیم برنامه‌ای بسازیم که نشان دهیم جای بازار سرمایه در اقتصاد ایران کجاست‌. بنابراین با وجود اینکه بانک‌ها از بازار سرمایه ضعیف‌تر عمل می‌کنند، اما شناخته‌ شده‌تر هستند.

خواجه نصیری ادامه داد: بازار سرمایه گزینه مدیریت سرمایه مردم است و اگر مردم بخواهند سرمایه‌دار شوند باید از این مسیر عبور کنند البته در این راه، نهادهای سرمایه‌گذاری نیز وظیفه دارند بخشی از سرمایه خود را صرف شناساندن بازار سرمایه به مردم و تبلیغات کنند‌ تا جایی که اگر برای ساخت برنامه‌ای مثل آکادمی به آنها پیشنهاد شد، در آن مشارکت کنند‌.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ