کد خبر: ۷۷۶۴۵
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۷/۱/۲۸

نگران نباشید، قیمت کالاهای اساسی افزایس نمی یابد
معاون وزارت جهاد کشاورزی:

نگران نباشید، قیمت کالاهای اساسی افزایس نمی یابد

معاون وزارت جهاد کشاورزی گفت: افرادی که محصولات را به نرخ مبادله‌ای وارد می‌کردند یارانه ارزی می‌گیرند و نباید نگرانی از بابت تغییر نرخ ارز داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، علی‌اکبر مهرفرد در مراسم تودیع و معارفه معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام به تسنیم گفت: نرخ ارز نهاده‌های کشاورزی بویژه کالاهای اساسی مانند ذرت، کنجاله سویا، روغن خام و دانه‌های روغنی با قبل از تک نرخی شدن تفاوتی نکرده است، بلکه تنها روش پرداخت آن تغییر دارد.با توجه به اینکه نرخ ارز 4200 تومان شده است 400 تومان مابه‌التفاوت آن توسط دولت پرداخت می‌شود.

وی افزود: کسانی که بخواهند قیمت کالاهای اساسی را به بهانه تک نرخی شدن ارز بالا ببرند تخلف کرده‌اند و دستگاه‌های نظارتی با آنها برخورد می‌کنند. ما به وارد کنندگان نیز اعلام کردیم افرادی که محصولات خود را به نرخ مبادله‌ای وارد می‌کردند یارانه ارزی می‌گیرند و نباید نگرانی از بابت تغییر نرخ ارز داشته باشند.به دستگاه‌های نظارتی نیز این موضوع اعلام شده است بنابر این اگر کسی با تخلفی مواجه شد آن را به دستگاه‌های نظارتی گزارش دهند.

مهرفرد در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه مردم نگران افزایش قیمت کالاهای اساسی نباشند، گفت: طبیعتا زمانی که تصمیم جدیدی گرفته می‌شود در ابتدای طرح مقداری ابهام وجود دارد اما به نظر بنده قیمت کالاهای اساسی نباید تغییری داشته باشد.از طرفی باید توجه کرد که نرخ واردات کالاهایی که ارز مبادله‌ای وارد نمی‌شده است کاهش قیمت تمام شده دارد و باید قیمت آن کالاها حتی ارزان شود.

وی گفت: هرچند ممکن است تا بانک‌ها به هماهنگی‌های لازم برسند زمان ببرد و در انتهای این طرح جدید کمی ناهماهنگی وجود داشته باشد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ