کد خبر: ۸۴۵۲۵
۹:۱۰ - ۱۳۹۷/۴/۲

فهرست کالاهای مشمول دلار ۴۲۰۰ تومانی اعلام شد

فهرست کالاهای مشمول دلار ۴۲۰۰ تومانی اعلام شد

فهرست سه گانه کالاهای اساسی، واسطه‌ای و مصرفی که بر اساس تصمیم دولت شامل دریافت دلار ۴۲۰۰ تومانی می شوند،اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از تسنیم، فهرست سه گانه کالاهای مشمول دلار 4200 تومانی به تفکیک سه اولویت کالاهای اساسی، کالاهای واسطه‌ای و کالاهای مصرفی است. واردات این محصولات همچنین شامل 400 تومانی یارانه صادرات است.

فهرست کامل کالاها

در گروه اول این کالاها که شامل کالاهای اساسی است دلار مورد نیاز آنها از محل درآمدهای ناشی از فروش نفت تامین می شود.این اقلام شامل کالاهایی مانند گندم، روغن، برنج، نهاده‌های دامی، حبوبات و اختصاص یارانه 400 تومانی تامین ارز خواهند بود که با این حساب، نرخ هر دلار برای این گروه کالاها 3800 تومان می شود.

گروه دوم این کالاها که شامل مواد اولیه و کالاهای واسطه‌ای و سرمایه‌ای می شود محل  تامین ارز آنها از محل صادرات پتروشیمی، فولاد و مواد معدنی و سامانه نیما است.این اقلام شامل مواد اولیه تولید، ماشین آلات و غیره است که نرخ این کالاها با دلار 4200 تومانی تامین می‌شود.

گروه سوم کالاهایی که بر اساس تصمیم دولت به آنها ارز اختصاص می یابد کالاهای مصرفی هستند و محل تامین ارز آنها از صادرات کالاهایی است که ملزم به ارایه ارز در سامانه نیما نیستند. این کالاها با نرخ دلار 4200 تومانی بعلاوه قیمت اظهارنامه صادراتی تامین اعتبار می‌شوند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ