اتاق بازرگانی تهران اعلام کرد:
مخالفت با تعطیلی پنچ شنبه ها به جای شنبه ها به چند دلیل
اتاق بازرگانی تهران با اعلام مخالفت با مصوبه کمیسیون اجتماعی مجلس مبنی بر تعطیلی پنچ شنبه ها به چند دلیل، خواهان تعطیلی شنبه ها شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، اتاق بازرگانی تهران به عنوان یکی از اولین مخالفان برنامه دولت و مجلس در تعطیلی پنجشنبه ها، اعلام کرد: اسباب نگرانی است که نمایندگان کمیسیون اجتماعی مجلس در تازه‌ترین تصمیم با بی‌توجهی به پیشنهاد منطقی، کارشناسانه و مبتنی بر منافع ملی که توسط فعالان اقتصادی و صاحبان کسب‌ و کار در مورد تعیین روز شنبه به عنوان دومین روز تعطیلات پایان هفته ارائه شده بود در اصلاح لایحه ماده 87 قانون مدیریت خدمات کشوری با کاهش ساعات کاری هفته از 44 به 40 ساعت، روزهای کاری را نیز شنبه تا چهارشنبه و تعطیلات دو روزه پایان هفته را روزهای پنجشنبه و جمعه تعیین کردند.

تصمیم اخیر کمیسیون اجتماعی مجلس در صورت تایید نهایی و تبدیل به قانون جاری، قطع ارتباط اقتصاد ایران با بازارهای بین‌المللی را به چهار روز در هفته افزایش می‌دهد و روشن است در شرایط تحریم و محدودیت‌های خارجی و تنگناهای داخلی، ضمن تحمیل زیان مضاعفی بر اقتصاد خصوصاً در شرایط دشوار کنونی، نقض اکید منویات مقام معظم رهبری در دستیافت به اهداف شعار سال خواهد بود.

از موضوع تعطیلی ایام پایان هفته، نمودی از تجمع و یکدستی خواسته‌های فعالان اقتصادی و سایر شقوق اجتماعی است که در همراهی با یکدیگر و با انتشار سیلی از بیانیه، اطلاعیه، مصاحبه و اظهارنظرات، تلاش می‌کنند تا از خواسته و آرزوی سربازان خط مقدم اقتصادی که مجدداً نادیده انگاشته شده را به جهت پیشینه‌سازی منافع ملی محقق کنند.

امید است نظر نهایی سیاستگذاران و قانونگذاران در مجلس، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام، عدم تایید این تصمیم و استماع نظرات کارشناسی فعالان اقتصادی و بخش خصوصی با هدف بیشینه‌سازی منافع ملی و به کار بستن آن باشد.

انتهای پیام