تحلیلگر بازار سرمایه اعلام کرد:
اثر احتمال افزایش دلار نیمایی در بهبود وضعیت بورس و انتظار بازگشت به روند قبل
تحلیلگر بازارسرمایه اعلام کرد: در صورت احتمال افزایش دلار نیمایی و کاهش تنش‌های نظامی و ارائه مشوق‌های واقعی، وضعیت بورس بهبود می یابد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حسن حسین‌نیا با بررسی روند معاملات روزهای اخیر و با اشاره به اینکه بازار سهام هفته اخیر را متاثر از تنش‌ های نظامی منطقه‌ای پیش‌برد به دنیای اقتصاد، اعلام کرد: افزایش ریسک‌های سیستماتیک منجر به خروج نسبتا سنگین نقدینگی اشخاص حقیقی از سهام شد و هر چند افت سنگین سهام با کاهش دامنه‌ نوسان محدود شد اما همچنان نگرانی‌های فعالان از احتمال تداوم تنش‌ها، منجر به برتری فروشندگان شده‌ است.

دیروز مدت زمان کاهش دامنه‌ نوسان سهام به پایان رسید ‌ولی انتظار می‌فت سازمان بورس نسبت به تصمیم مقتضی با شرایط اقدام کند. در صورت کاهش تب و تاب تنش‌های نظامی و عزم دولت و سیاست گذار پولی و اقتصادی برای ارائه مشوق‌های واقعی می‌توان انتظار داشت بازگشت سهام به وضعیت هفته‌های قبل تسریع شود.

نتایج نشست وزیر صنعت با شورای‌رقابت در مورد قیمت خودرو و احتمال تغییر دلار نیمایی با توجه به شنیده‌ها و شایعات روزهای اخیر می‌تواند منجر به بهبود وضعیت بازار و اقبال بیشتر به سهام شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام